[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

سپاه فرماندهی بحران سیستان را به‌دست گرفت ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده کل سپاه که به منظور مدیریت روند امدادرسانی به سیل‌زدگان به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است از گسیل امکانات و ظرفیت‌های‌سپاه برای کمک به سیل‌زدگان خبر داد و گفت: بیمارستان صحرایی پیشرفته دیروز راه‌اندازی شد.
به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛  سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه  که صبح دیروز(سه‌شنبه) به منظور مدیریت روند امدادرسانی به سیل‌زدگان و تسریع درگسیل امکانات سپاه برای یاری رساندن به آنان، به  استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، وارد چابهار شد.
فرمانده کل سپاه در بدو ورود به فرود گاه چابهار در جمع خبرنگاران ابعاد سیل را وسیع اعلام کرد و اظهار داشت: با حضور میدانی و استقرار قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و فعالیت سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان از همان ساعت ابتدایی وقوع سیل تمام برادران ما با تمام توان وارد عمل شدند. وی افزود: 5 گروه سپاه با ۵۰دستگاه مهندسی در حال بازگشایی مسیرها و راه‌ها هستند، ۳ فروند بالگرد نیروی زمینی سپاه در حال امداد‌رسانی هستند و گروه‌های متعدد جهادی و بسیج هم وارد عمل شده‌اند.
فرمانده کل سپاه در خصوص افزایش امکانات امدادرسانی سپاه نیز گفت: نیروی دریایی سپاه هم در حال انتقال امکانات خود به مناطق سیل‌زده است. البته این اقدامات از دقایق اولیه وقوع سیل از همان ساعات اولیه وقوع سیل نیروی دریایی نیز با امکانات خوبی وارد عمل شده بود.
سردار سلامی در ادامه تصریح کرد :دیروز یک بیمارستان صحرایی با امکانات بالا مستقر شد و به درمان بیماران پرداخت.
وی افزود: ما تمام امکانات استان‌های همجوار و استان‌های معین را به سمت منطقه گسیل خواهیم کرد و همه امکانات خودمان را به کار خواهیم گرفت.
طی روزهای گذشته 500 روستای شهرستان‌های چابهار، کنارک،‌ نیکشهر، سرباز و دلگان دچار سیل و سیلاب شده بودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی