[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

ورود یگان‌های‌سپاه به مناطق سیل‌زده ، روزنامه شیراز نوین

سردار شریف با تشریح اقدامات سپاه در امدادرسانی به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان، از بسیج ظرفیت‌‌های‌یگان‌های‌سپاه برای امدادرسانی و کمک به سیل زدگان این استان خبر داد.
به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفت و گویی از بسیج امکانات و ظرفیت‌ها برای امدادرسانی و کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: از ساعات ابتدایی وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، واحدها و یگان‌های سپاه مستقر در منطقه اعم از یگان‌های‌قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص)، نیروی دریایی سپاه و بسیجیان بومی و گروه‌های جهادی، همه تلاش و همت خود را برای امدادرسانی و کاهش مشکلات و آلام هموطنان عزیز و محجوب این خطه ایران اسلامی به‌کار گرفتند.
سردار شریف با بیان اینکه پایوران و بسیجیان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پس از وقوع سیل با حضور در منطقه، اقدامات امدادرسانی و نجات را به سرعت آغاز کردند، گفت: این اقدام مهم با بکارگیری 3 فروند بالگرد ترابری، 35 دستگاه ماشین‌آلات سنگین مهندسی و ترابری و بیش از 600 نفر از رزمندگان این قرارگاه در ساعات اولیه وقوع سیل انجام پذیرفت که منجر به نجات جان بسیاری از هموطنان گرفتار مانده در سیل شد. وی همچنین از بکارگیری ماشین‌آلات و تجهیزات مهندسی به منظور بازگشایی راه‌های ‌ارتباطی و تخلیه مردم و نجات گرفتار ماندگان در سیل خبر داد و گفت: همچنین تاکنون بیش از  10 هزار بسته غذایی، 50 هزار قوطی کنسرو و آب معدنی و 5 هزار تخته پتو بین سیل‌زدگان توزیع شده است و در ادامه روند امدادرسانی 1000 سری لوازم ضروری خانگی در حال توزیع می‌باشد. سخنگوی سپاه در ادامه اظهار کرد: قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با راه‌اندازی 4 مرکز پخت غذا در شهرستان‌های‌چابهار و کنارک، پخت غذای گرم را از روز شنبه آغاز کرده که در هر وعده 5‌هزار پرس غذا بین سیل‌زدگان جا‌به‌جا شده و مستقر در مکان‌های‌امن و نیز در روستاها و نقاط صعب‌العبور از طریق بالگرد توزیع‌ می‌شود و تاکنون  200 روستای سیل‌زده را تحت‌پوشش خدمات‌رسانی قرار داده شده است. سردار شریف خاطرنشان کرد: نیروی دریایی سپاه نیز با اعزام بالگردهای Mi-17 و ارسال تجهیزات و نیروهای امدادی به مناطق سیل‌زده، نسبت به امدادرسانی به این مناطق اقدام کرد. سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه نیز صبح دیروز (سه‌شنبه) به منظور مدیریت روند امدادرسانی به سیل‌زدگان و تسریع درگسیل امکانات سپاه برای یاری رساندن به آنان، به استان سیستان و بلوچستان عزیمت کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی