[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۱
  • دوره جدید

ریسک تجارت بالاست راهدار: استاندارد تولید داخلی متناسب با بازارهای هدف دراوراسیا باشد ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با تأکید بر لزوم افزایش نفوذ در بازار کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: میزان ریسک تجارت ما با کشورهای همسایه بالا است و هرکجا که ممکن است بتوانیم سرمایه‌گذاری انجام دهیم و بازاری را تصاحب کنیم امکان و ریسک از دست دادن آن نیز وجود دارد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، یلدا راهدار در همایش آشنایی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا که هم‌زمان با برگزاری هفته صادرات در استان فارس در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: اما این باعث نمی‌شود که از این مسئله ناامید شویم و باید بکوشیم که نفوذ در بازار این کشورها اتفاق بیافتد.
وی افزود: اگر بحث تجارت آزاد با منطقه اوراسیا محقق شود و کاهش تعرفه‌ها برای محصولات صادراتی ما اتفاق بیافتد با توجه به اینکه در سال‌های گذشته نتوانسته‌ایم در کشورهای منطقه نفوذ جدی داشته‌باشیم شاید یک فصل جدید برای اقتصاد کشور ایجاد شود.
وی اظهار داشت: به ویژه در زمینه زیرساخت‌های ترانزیتی چرا که ممکن است صادرات کالاهای آن کشورها هم از مسیر ترانزیتی ما اتفاق بیافتد که این مسئله برای فعالان اقتصادی کشور ما یک فرصت خواهد بود.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: با توجه به نقش کشور روسیه در اقتصاد منطقه اوراسیا، باید ببینیم که سیاست‌های این کشور در هماهنگ کردن دیگر کشورهای عضو این اتحادیه چگونه است و این کشور تا چه حد به این مسئله با جدیت وارد می‌شود.
راهدار افزود: باید ضمن فراهم کردن زیرساخت‌ها، استانداردهای مناسب بازارهای هدف در منطقه اوراسیا را نیز شناسایی و مطابق آن درخواست‌ها حرکت کنیم.
وی با اشاره به برگزاری هفته صادرات در استان فارس نیز عنوان داشت: امسال نیز برنامه‌های ‌ویژه روز ملی صادرات به صورت یک هفته برنامه‌ریزی و در استان اجرا ‌می‌شود که رویکرد عمده ما در این برنامه‌ها شناسایی و احصا مشکلات و مسایل فعالان حوزه واردات و صادرات و ارائه راهکار برای حل آنها توسط مسئولان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی