[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

ناظم‌الشریعه: شیب جوان‌گرایی در تیم ملی ملایم است، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با دفاع از جوان‌گرایی در تیم ملی گفت: نمی‌شود همه بازیکنان باتجربه را کنار گذاشت؛ اما شیب جوان‌گرایی در تیم ملی ملایم است. تیم ملی فوتسال اردوی نهایی خود برای حضور در مسابقات فوتسال قهرمانی ۲۰۲۰ آسیا را از هفته آینده آغاز می‌کند. یکی از انتقاداتی که در مدت اخیر از تیم ملی فوتسال ایران شده، عدم جوان‌گرایی لازم در تیم ملی بوده؛ با این حال ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی معتقد است به درستی جوان‌گرایی را در تیم ملی اعمال کرده و از سوی دیگر، بازیکنان قدیمی ‌که هنوز شرایط خوبی دارند را نمی‌شود به راحتی کنار گذاشت.
ناظم‌الشریعه مورد جوان‌گرایی در تیم ملی به خبرنگار ایسنا، گفت: نمی‌شود جوان‌گرایی نکرد. قطعاً این اتفاق افتاده است؛ چون اگر فشار زیادی به بازیکنان مسن‌تر وارد شود کارایی آن‌ها کم می‌شود؛ اما از سوی دیگر نمی‌شود بازیکنی که در جام جهانی سوم شده را به راحتی کنار گذاشت. من عقیده دارم بازیکنان باتجربه‌ای که شرایط خوبی دارند باید بمانند و بازیکنان جوان نیز با شیب ملایم به تیم اضافه شوند.
سرمربی تیم ملی تصریح کرد: بعد از سال ۲۰۱۶، ما برای بازی‌های داخل سالن ترکمنستان یک سری بازیکن جدید به تیم ملی اضافه کردیم. بازیکنانی مثل محمد شجری، مسلم اولاد قباد، ابوالقاسم عروجی و سعید عباسی که توانستند جایگاه خود در تیم ملی را حفظ کرده و برای بازی‌های سال ۲۰۱۸ قهرمانی آسیا در ترکیب تیم ملی باشند. بعد از این بازی‌ها باز هم جوان‌گرایی در تیم ملی ادامه داشته و نفراتی مثل باقر محمدی، طاها نعمتیان، مهدی کریمی، رحمان سارانی و بهزاد عظیمی ‌به تیم ملی اضافه شدند که احتمال حضور آنها در مسابقات ۲۰۲۰ آسیا هست. ما در این مدت ۷۸ بازیکن را در اردوهای مختلف تست کردیم و بازیکانی که حس کردیم شرایطی نزدیک به تیم ملی را دارند دعوت کردیم و آن‌ها را محک زدیم.
ناظم الشریعه ادامه داد: تا وقتی امثال حسن زاده، جاوید، طیبی، اسماعیل پور و... خوب باشند، جدا از بحث فنی با تجربه خودشان هم به ما کمک می‌کنند. ما در مصاف‌های حساس با تیم‌های بزرگ و در بازی‌های مراحل بالاتر فوتسال قهرمانی آسیا به مسائل تجربه و روحی روانی هم نیاز داریم که در این شرایط برتری ما نسبت به رقبا داشتن بازیکنانی با این شرایط است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی