[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

راه‌اندازی اولین باشگاه استانی دانش پژوهان جوان فارس در آینده نزدیک، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: همه امکانات برای راه‌اندازی اولین باشگاه استانی دانش‌پژوهان جوان در فارس فراهم است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در دیدار با مدیران مدارس سمپاد استان و جمعی از دبیران و عوامل اجرایی این مدارس در شیراز، با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه، نخبگان برکات جامعه و نعمت‌های الهی هستند، گفت: برون‌رفت از بسیاری از مشکلات کشور، حاصل تلاش این نخبگان است  و اگر ما قدر این نعمت‌ها را ندانیم دچار زیان خواهیم شد.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: موضوع شناسی، ورود به هنگام و آینده‌نگری برای تربیت نخبگان در نظام آموزشی کشور امیدبخش است.
وی با تأکید بر لزوم ایجاد انگیزه لازم برای ماندگاری این نخبگان در کشور، گفت: تعهد ما این است تا بر اساس سیاست‌های عالی وزارت آموزش‌وپرورش و توصیه‌های بزرگان در قدردانی از نخبگان، در حفظ و حراست از این گنجینه‌ها کوشا باشیم.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس همچنین با تأکید بر توسعه زیرساخت‌های المپیاد در استان، گفت: ما قابلیت راه‌اندازی اولین باشگاه استانی دانش‌پژوهان جوان در فارس را داریم و با کمک مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور در تأمین تجهیزات، آماده راه‌اندازی آن هستیم.
نجفی  با اشاره به نزدیک شدن فارس با میانگین کشوری در پذیرش دانش‌آموزان در مدارس سمپاد،گفت: هم‌اکنون در هفت شهرستان استان فارس این مدارس فعال هستند و تلاش ما در کیفیت‌بخشی به این نوع مدارس در سال‌های اخیر، موجب کسب موفقیت دانش‌آموزان استعدادهای درخشان استان در عرصه‌های مختلف علمی در سطح ملی و بین‌المللی  همچون کسب رتبه‌های تک‌رقمی در کنکور سراسری و کسب 17 مدارس در المپیاد علمی کشوری و جهانی شده است.
رئیس اداره آموزش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان آموزش‌وپرورش فارس نیز با اشاره به موفقیت‌های دانش‌آموزان مدارس سمپاد در المپیادهای علمی و خوارزمی، گفت: از  17 مدال‌آور المپیاد در استان فارس 16 نفر آنان از دانش‌آموزان سمپادی بودند و همچنین در جشنواره خوارزمی نیز سه رتبه برتر توسط دانش‌آموزان در نواحی یک و دو شیراز کسب‌ شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی