[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۹
  • دوره جدید

رصد تخلفات انتخاباتی ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- رئیس هیئت مرکزی بازرسی انتخابات استان فارس گفت: از ابتدای روند فعالیت انتخابات تا قبل از اظهارنظر هیئت نظارت شورای نگهبان در مورد صلاحیت داوطلبان، ۵۲۳ تخلف انتخاباتی توسط هیئت‌های بازرسی شهرستان‌های استان گزارش شده است.
عبدالرضا قاسم‌پور چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عمده این گزارش‌ها مربوط به تبلیغات زودهنگام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بوده است.
وی ادامه داد: این گزارش‌ها به فرمانداران به عنوان رئیس هیئت اجرایی انتخابات، هیئت نظارت شورای نگهبان برای بررسی و تأثیر در روند بررسی صلاحیت آنان ارسال شده است.
معاون استاندار فارس گفت: همچنین این گزارش‌ها به هیئت مرکزی بازرسی انتخابات کشور، ستاد انتخابات استان فارس و ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی برای برخورد قانونی ارسال شده است.
۱۷ تخلف مدیران، شهرداران و شوراهای اسلامی
قاسم‌پور با اشاره به تخلفات صورت گرفته از سوی برخی مدیران، شهرداران و شوراهای اسلامی افزود: در این زمینه ۱۷ مورد تخلف از سوی هیئت‌های بازرسی گزارش شده است که این گزارش‌ها برای هیئت رسیدگی به تخلفات اداری و ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی قوه‌قضائیه ارسال شده است.
وی ادامه داد: عمده این تخلفات در مورد استفاده از بیت‌المال، فعالیت برای داوطلبان انتخابات در ساعت اداری و تبلیغ له یا علیه داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بوده است.
رئیس هیئت مرکزی بازرسی انتخابات استان فارس گفت: استفاده از اموال بیت‌المال، تبلیغ له یا علیه نامزدها و تبلیغ در ساعت اداری برای نامزدهای انتخابات از سوی مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی جرم است و در جلسه اخیر شورای اداری نیز بر این نکته تأکید شد.
قاسم‌پور اظهارکرد: دستگاه‌های اجرایی توجه داشته‌باشند که با هرگونه تخلف در این زمینه برابر قانون برخورد می‌شود.
انتخاب سربازرسان و بازرسان انتخابات
وی همچنین به روند انتخاب سربازرسان و بازرسان شعب اخذ رأی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: به هیئت‌های بازرسی انتخابات در شهرستان‌ها تأکید کرده‌ایم افراد سالم، باتجربه و قانونمدار را برای این امر انتخاب کنند که ضمن رعایت قانون، بی‌طرفی را نیز مدنظر داشته‌باشند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم‌زمان با انتخابات میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی