[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

تسهیل ترافیک با ساماندهی مطب پزشکان ، روزنامه شیراز نوین

در نشست هم‌اندیشی مسئولان ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شهرداری شیراز، سرپرست دانشگاه بر تلاش و عزم جدی همگان برای داشتن شهری پاک و پاکیزه تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با تأکید بر تلاش مسئولان برای خدمات رسانی پاک به مردم، آمادگی همکاری دانشگاه با شهرداری شیراز برای داشتن شهری پاک، پاکیزه و سالم را اعلام کرد.
سرپرست دانشگاه ضمن بیان دیدگاه‌های‌خود درباره بهبود خدمات‌رسانی و تعامل بین دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری شیراز، خواستار همکاری شهرداری شیراز در توسعه فضای درمانی در مناطق محروم از سویی و در مناطق کم تردد، با هدف کاهش ترافیک شهری شد.
او با اعلام اینکه مجموعه سلامت فارس، آمادگی همکاری برای هرگونه اقدامی در زمینه آموزش، پیشگیری و درمان مردم با همکاری شهرداری را دارد، بر ایجاد و توسعه بستری این امر در سطح شیراز تأکید کرد.
شهردار شیراز نیز در این نشست اظهار کرد: شهرداری شیراز بدون دیدگاه اقتصادی، در تقویت ارایه خدمت در حوزه‌های‌آموزش، بهداشت و درمان مردم و همچنین در اموری مانند تغییر کاربری و توسعه مراکز درمانی که نیاز به حمایت و ورود شهرداری شیراز باشد، آمادگی کامل دارد. 
مهندس «حیدر اسکندرپور» تغییر کاربری مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مراکز تجاری، اداری و انتقال این مراکز به مناطق دیگر شهر شیراز را از جمله برنامه‌های‌ مؤثر در بهبود و تسهیل در روند خدمات‌رسانی به مراجعان دانست و تأکید کرد: درآمدهای حاصل از این اقدامات را باید در مراکز درمانی و برای خدمات رسانی و سلامت مردم هزینه کرد. وی  اهمیت دادن به خدمات‌رسانی در بخش بهداشت و درمان را از اولویت‌های‌دستور کار شهرداری شیراز اعلام کرد و گفت: تلاش‌می‌شود تا برای ساماندهی مطب پزشکان در سطح شهر، کاهش ترافیک شهری و افزایش خدمات‌رسانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز گام‌های‌مؤثری برداشته شود.
مهندس اسکندرپور با بیان اینکه شهر شیراز در بین کلان شهرها، جزو پاک‌ترین شهر کشور است، این موضوع را حاصل تلاش بیش از دو هزار کارگر خدوم، زحمتکش و گمنام شهرداری شیراز برشمرد.
او داشتن نگاه ویژه و رویکرد مردم محوری و تسهیل در امور در راستای خدمات‌رسانی به مردم با حفظ کرامت و جایگاه مردم را از اولویت‌های‌مهم دیگر شهرداری شیراز دانست و با تأکید بر ایجاد روحیه مشارکت‌پذیری در امور تخصصی، نماینده خود را برای تعامل در انجام اقدامات مشترک با دانشگاه علوم پزشکی شیراز معرفی کرد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این نشست ضمن قدردانی از همکاری شهرداری شیراز با مجموعه سلامت فارس، همکاری دانشگاه علوم پزشکی با شهردای شیراز در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم در مناطق کمتربرخوردار را مورد تقدیر قرار داد.
دکتر «قاسم مقیمی» از برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری اتوبوس‌های‌ویژه درمانی و اتوبوسی با عنوان «HIV» با هدف خدمات‌رسانی به مردم در شیراز، در آینده نزدیک خبر داد. 
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز در این نشست رویکرد روشن شهردار شیراز را بسیار موجب ارتقای سطح شهر و سلامت مردم برشمرد و خواستار استفاده از تجربیات و نظرات استادان و پزشکان دانشگاه برای ایجاد و توسعه مراکز درمانی در سطح شیراز شد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست ضمن بیان همکاری دوجانبه حوزه بهداشت با شهرداری شیراز نظیر بازدیدهای مشترک در زمان بحران، خواستار تعامل بیشتر و تداوم همکاری شهرداری در اطلاع‌رسانی پیرامون حوزه سلامت و بهداشت شهری شد.
دکتر «عبدالرسول همتی» با تأکید بر اینکه هرچه شهر پاکیزه‌تر باشد، تأثیر بسزایی در سلامت مردم دارد، از شهردار شیراز تقدیر کرد و افزود: باید با ایجاد فضایی شاد در سطح شیراز، برای تقویت سلامت روان عمومی تلاش کنیم.
دکتر «محمد حبیبی» سرپرست حوزه ریاست دانشگاه نیز در این نشست از اختصاص باغ دانشگاه با حفظ کاربری واقع در بلوار شهید دکتر چمران، در راستای محلی برای ارایه آموزش‌های‌ حوزه مهارت‌های ‌زندگی خبر داد.
در این نشست درباره رفع نیازهای بهداشت و درمان مردم و همچنین مکان‌یابی، تغییر کاربری و اختصاص زمین به توسعه و ایجاد مراکز درمانی در شیراز تبادل نظر شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی