[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

شهرداری شیراز ساخت‌و‌ساز در ارتفاعات را ضابطه‌مند کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز با هشدار در خصوص خطر زمین‌لغزش و وقوع بحران در ساخت و سازهای ارتفاعات شیراز، خواستار انجام مطالعات تخصصی در این زمینه و ضابطه‌مند شدن ساخت و ساز به ویژه در ارتفاعات این کلان‌شهر شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «نوذر امامی» با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهر شیراز، اظهار داشت: احاطه شدن شیراز در ارتفاعات شمالی و جنوبی، توسعه طولی شهر و گسترش ساخت و ساز در ارتفاعات و دامنه‌ها بدون رعایت ضوابط و اصول فنی، شهرسازی و مسائل زیست محیطی، خطراتی را متوجه این کلان‌شهر در پی داشته است.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز، خطر زمین لغزش را یکی از تبعات احتمالی عدم رعایت اصول شهرسازی در شیراز عنوان کرد و هشدار داد: در صورت عدم انجام اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات لازم در جهت مدیریت به موقع خطر زمین لغزش، ادامه ساخت و سازها در ارتفاعات می‌تواند خسارت‌های جانی، مالی و تبعات اجتماعی جبران‌ناپذیری به دنبال داشته‌باشد.
وی افزود: پیشنهاد کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز این است که شهرداری ظرف مدت حداکثر یک سال، با اخذ مشاور ذی‌صلاح بر اساس آیین‌نامه معاملاتی شهرداری، نسبت به انجام مطالعات شناسایی و ریزپهنه‌بندی زمین‌لغزش در ارتفاعات شیراز اقدام و هرسه ماه نیز گزارش پیشرفت کار را به شورای شهر ارائه کند.
امامی تصریح کرد: پس از تصویب مطالعات، باید از صدور مجوز ساخت وساز در محدوده غیرمجاز جلوگیری شود و در صورت نیاز به تهیه طرح تفصیلی ویژه در محدوده‌های مجاز، شهرداری شیراز اقدامات لازم برای تهیه طرح تفصیلی ویژه در محدوده‌های موردنظر انجام دهد. بر مبنای پیشنهاد اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شیراز، پس از انجام مطالعات و تأیید آن در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر، این مطالعات به تأیید استانداری فارس و مدیریت بحران هم رسانده می‌شود تا با محوریت استانداری اقدامات متناسب در خصوص بهره‌برداری از این مطالعات در چهارچوب وظایف قانونی ارگان‌های مختلف صورت گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی