[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

نبرد حساس مدعیان در گراش، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال فارس که جمعه گذشته با برگزاری سه دیدار آغاز شده بود، امروز با برگزاری سه دیدار دیگر به پایان می‌رسد.
در یکی از بازی‌های جمعه، تیم بحران زده زاگرس شیراز در خانه میزبان کاروتک کازرون بود و با نتیجه چهار بر صفر بازی را به میهمان خود واگذار کرد. بدین ترتیب تیم زاگرس برای اولین بار قعرنشین مسابقات شد. کاروتک هم با این پیروزی 9 امتیازی شد و در رتبه نهم باقی ماند.
دیدار حساس دو تیم شیرازی ماهان نوین و ایمان سبز در ورزشگاه اختصاصی باشگاه ماهان، با تساوی یک یک به پایان رسید. با این نتیجه، تیم ایمان سبز فرصت صدرنشینی موقتی را از دست داد و با یک بازی بیشتر، امتیاز برابر و تفاضل گل کمتر نسبت به استوک مرودشت، در رتبه دوم باقی ماند. ماهان هم با 21 امتیاز در رتبه هفتم باقی ماند.
اما تیم انتهای جدولی ایرانیان شیراز در زمین خود با نتیجه دو بر یک مغلوب بنتو اسیر مهر شد. جالب اینجاست که ایرانیان با وجود این شکست، یک پله در جدول بالا آمد. دلیل این صعود، شکست سنگین زاگرس بود. تا پایان هفته چهاردهم، ایرانیان و زاگرس هشت امتیازی بودند. تفاضل گل زاگرس منفی 18 و تفاضل گل ایرانیان منفی 20 بود. با نتایجی که این هفته به دست آمد، تفاضل گل زاگرس به منفی 21 رسید و تفاضل گل زاگرس به منفی 22! بدین ترتیب برای اولین بار در طول فصل، تیمی‌ به جز ایرانیان شیراز، قعرنشین مسابقات شد. بنتو هم با این پیروزی موقتاً به رتبه پنجم جدول صعود کرد. 
امروز در ادامه هفته پانزدهم سه دیدار دیگر از ساعت 14 آغاز خواهند شد. در یکی از این بازی‌ها لیدوما در ورزشگاه شهید لشگری نورآباد میزبان پرسپولیس شیراز است. لیدوما، تیم اوج گرفته نیم فصل دوم هم اکنون با 19 امتیاز تیم هشتم جدول است و در صورت پیروزی در بازی امروز، ضمن رسیدن به رکورد پنج پیروزی متوالی، به رتبه هفتم جدول صعود خواهد کرد. پرسپولیس هم که در حال حاضر با 23 امتیاز ششم است، در صورت پیروزی در بازی امروز توانایی رسیدن به رتبه سوم جدول را خواهد داشت!
در یکی از بازی‌های حساس هفته، تیم پایین جدولی پادنای میمند در ورزشگاه شهید صیادی‌نژاد این شهر میزبان تیم صدرنشین استوک مرودشت است. پادنا در 14 بازی گذشته تنها 13 امتیاز کسب کرده و در رتبه دهم قرار دارد. آنها در صورت کسب هر نتیجه‌ای، نه توانایی صعود در جدول را خواهند داشت و نه سقوطی را تجربه خواهند کرد. استوک هم که با 27 امتیاز صدرنشین است، این فرصت را دارد که با کسب سه امتیاز این مسابقه، فاصله خود با ایمان سبز را افزایش دهد.
بالاخره در یکی از جذاب‌ترین بازی‌های هفته، دو تیم هلال احمر گراش و پدیده ستارگان آباده در ورزشگاه شهدای گراش به مصاف هم خواهند رفت. دو تیم از مدعیان جدی کسب عنوان قهرمانی به شمار می‌روند. هلال احمر با 24 امتیاز تیم سوم جدول است و پدیده هم با یک امتیاز کمتر، یک پله پایین‌تر ایستاده. در صورتی که هلال احمر در این بازی خانگی با هر نتیجه ای به برتری برسد و استوک در میمند مغلوب شود، گراشی‌ها با دو پله صعود به صدر جدول خواهند رسید! همچنین اگر استوک در میمند با نتیجه یک بر صفر شکست بخورد و هلال احمر هم نتواند در زمین خود از سد نماینده آباده بگذرد، ایمان سبز به صدر جدول صعود خواهد کرد! 
باید منتظر ماند و دید در پایان مسابقات امروز چه تغییراتی در جدول رخ می‌دهد؛ اما احتمال پیچیده‌تر شدن معادلات قهرمانی زیاد است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی