[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

یاد قربانیان شیرازیِ سقوط هواپیما را باید زنده نگه داریم، روزنامه شیراز نوین

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در دیدار با خانواده یکی از قربانیان شیرازی حادثه سقوط هواپیما، بر ضرورت پاسداشت یاد و نام قربانیان این حادثه تلخ تأکید کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز؛ اعضای شورای شهر با حضور در منزل بازماندگان خانم مهندس اژدری، ضمن ابراز همدردی با آن‌ها، یاد و خاطره‌ این بانوی پرتلاش و خوش‌نام شیرازی را گرامی داشتند.
اعضای شورای شهر شیراز از دست دادن ده‌ها تن از چهره‌های علمی کشور در این سانحه را ضایعه‌ای بزرگ برای همۀ اقشار و ملت ایران عنوان کردند و با اظهار تأسف شدید، با بازماندگان این اندوه بزرگ اظهار همدردی کردند. سید عبدالرزاق موسوی، سولماز دهقانی، قاسم مقیمی، نواب قائدی، نوذر امامی، علی ناصری، احمد تنوری، سینا بنی‌زمانی و لیلا دودمان به نمایندگی از شهروندان شیراز در منزل مرحوم اژدری حاضر شدند. اعضای شورای شهر شیراز در این دیدار بر ضرورت پاس‌داشت یاد و نام این چهره‌ پرتلاش و دیگر قربانیان شیرازی این سانحه تأکید کرده و از تصمیم‌گیری آتی شورای شهر در این خصوص خبر دادند.
 خانم غنیمت اژدری، با اصالتی قشقایی متولد شهر شیراز است و پس از پذیرش در مقطع دکترای رشته محیط‌زیست در دانشگاه کانادا، تحصیل خود را به تازگی در این کشور آغاز کرده بود.
وی از خبرنگاران حوزه محیط‌زیست نیز به شمار می‌رفت.
این بانوی قشقایی، همچنین در زمینه استیفای حقوق ایلات و عشایر در مناطق مختلف استان فارس و کشور، کوشش‌های زیادی را انجام داده بود. شهید غنیمت اژدری پس از سفر اخیر به شیراز به منظور دیدار با خانواده خود، مانند ده‌ها مُحصل و چهره‌ علمی دیگر کشورمان در مسیر بازگشت به دانشگاه کانادا، جان باخت و راهی سفر بی‌بازگشت شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی