[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

مشاوران اموربانوان یکی از گروه‌های تأثیرگذار در حوزه آموزش و پرورش هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفترزنان و خانواده استانداری فارس با تأکید بر اینکه مشاوران اموربانوان یکی از گروه‌های تأثیرگذار در حوزه آموزش و پرورش هستند، گفت: این عزیزان با همکاری مشاوران فرمانداری‌ها و سایر سازمان‌ها‌ می‌توانند با هم‌افزایی، فعالیت‌های مؤثری در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته‌باشند.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، سیده معصومه دستغیب در جمع مشاوران امور بانوان ادارات آموزش و پرورش مناطق، نواحی و شهرستان‌های استان فارس با اشاره به در حال تدوین بودن سند وضعیت زنان و خانواده استان فارس گفت: برای اولین بار وضعیت زنان و خانواده در استان فارس بصورت علمی در 4 موضوع مشخص گردیده که این سند‌ می‌تواند به شناسایی نقاط قوت و ضعف فعالیت‌های حوزه زنان و خانواده در سطح استان خیلی کمک کند.
دستغیب یاد آور شد: در این سند نکات مهمی در رابطه با فعالیت‌های حوزه زنان و خانواده در سطح استان فارس ارائه گردیده که آموزش و پرورش باید به آن توجه خاصی داشته باشد خصوصاً در زمینه آموزش به دانش‌آموزان دختر در راستای افزایش مهارت‌های مختلف به آنان، همچنین باید افزایش میزان نشاط، شادی و امید در بین دختران دانش‌آموز و برنامه‌هایی که به نوعی میزان توانمندی فردی و مهارتی را در بین دانش‌آموزان، خانواده‌ها‌ و فرهنگیان ایجاد نماید در سرلوحه فعالیت‌ها و برنامه‌های ‌ما قرار گیرد.
مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری فارس با اشاره به وجود توانمندی‌ها‌ و توان مدیریتی در بسیاری از بانوان گفت: توجه به انتصاب بانوان درپست‌های‌ مدیریتی وافزایش مشارکت‌های اجتماعی و فرهنگی آنان در فعالیت‌های آموزشی و پرورشی به علت تعداد وتنوع توانمندی‌های ‌بانوان امری بسیارمهم و ضروری است.
وی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ موضوعات جامعه با یکدیگر گفت: همانطور که به شدّت مضیقه‌های ‌مالی در حوزه‌های‌مختلف در سطح کشور وجود دارد در حوزه زنان نیز به شدت از نظر مالی دچار مشکل هستیم و کمتر توانسته‌ایم  در این حوزه علی‌رغم اینکه مشکلات و آسیب‌ها زیاد شده ورود داشته‌باشیم. البته نسبت به داشته‌ها ‌و امکاناتی که داریم کارهایی که با همکاری دستگاه‌ها و آموزش و پرورش صورت گرفته نسبتاً بد نیست.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری فارس افزود:  طبیعتاً هر شرایطی که بر کشور حاکم باشد همان شرایط نیز بر میزان فعالیت‌ها و کارهایی که در حوزه بانوان انجام‌می‌شود با توجه به ویژگی‌ها‌ و پیچیدگی‌هایی که دارند تأثیرگذار است لذا پیشبرد فعالیت‌ها در این حوزه صبر، برنامه‌ریزی و تلاش بیشتری را ‌می‌طلبد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی