[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

دفاع مقدس در پیچ اعتبار، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به اینکه ۲۵ یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌ها‌پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد به بالا دارند، از مسئولان برنامه و بودجه و معاونت عمرانی خواست که تأمین اعتبار این پروژه‌ها‌جهت تکمیل در سال آینده را در دستور کار قرار دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس استان فارس، عنوان کرد: موضوع اصلی این شورا به همه دستگاه‌ها و نهادها مربوط است و همه به آن اعتقاد دارند؛ بنابراین انجام هر اقدامی در راستای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس ارج نهادن به پیشکسوتان این حوزه است که دارایی‌های‌ارزشمند جامعه هستند.
نماینده عالی دولت در استان فارس از همه دستگاه‌های‌اجرایی و عمومی خواست آنچه در اختیار دارند را در زمینه ارزش‌های‌دفاع مقدس به کار گیرند و از هیچ اقدامی دریغ نکنند.
وی ادامه داد: هر اقدامی در جهت حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس از نظر ما مصوب این شورا تلقی شده و محدودیتی برای انجام آن وجود ندارد.
دکتر رحیمی ضمن تقدیر از تلاش‌هایی که تا کنون انجام شده است تعیین شهدای شاخص استان، یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌ها، کسب رتبه بدتر در برگزاری نکوداشت ایثارگران  و تألیف کتب و نشر آثار فرهنگی را از جمله این تلاش‌ها برشمرد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه ۲۵ یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌ها‌پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد به بالا دارند، از مسئولان برنامه و بودجه و معاونت عمرانی خواست تأمین اعتبار این پروژه‌ها‌جهت تکمیل در سال آینده را در دستور کار قرار دهند.
وی ابراز امیدواری کرد: سایر پروژه‌های‌یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌ها ‌نیز به تدریج و با تأمین اعتبارات لازم، تکمیل شود.
برگزاری جلسات شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به آن تأکید شد و استاندار فارس نیز تأکید کرد: همه فرمانداران مکلف به برگزاری این جلسات هستند.
رئیس شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس استان فارس همچنین با اشاره به اهمیت برپایی نمایشگاه دائمی دفاع مقدس، این نمایشگاه را علاوه بر ارزش معنوی آن یک فرصت گردشگری و درآمد‌زایی مناسب برای شهر شیراز برشمرد و از شهرداری، میراث فرهنگی و سایر دست‌اندرکاران خواست توجه ویژه‌ای ‌به راه‌اندازی چنین نمایشگاهی داشته‌باشند.
وی به موضوع تأسیس پارک موزه در ۱۲ شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح مقدماتی همچون برگزیدن مراکز شهرستان‌هایی که دارای تعداد بیشتر شهدا نسبت به جمعیت آنها هستندو وجود اراضی دولتی در این شهرستان‌ها ‌باید مدنظر قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: به رغم اینکه بودجه سال آینده دولت انقباضی است امیدواریم شرایط به گونه‌ای ‌باشد که اعتبارات لازم در حوزه دفاع مقدس تأمین شود.
وی درباره مجتمع فرهنگی و باغ موزه  دفاع مقدس نیز بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق و تقسیم وظایف مشخص برای همه دستگاه‌های ‌متولی و همکار تأکید کرد. دراین جلسه همچنین تعدادی از کتاب‌های ‌حوزه دفاع مقدس رونمایی شد.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی