[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

توانمندسازی دانش‌آموزان دختر ضروری است ، روزنامه شیراز نوین

مشاور مدیرکل آموزش وپرورش فارس درامور بانوان و خانواده گفت: هدف نهایی برنامه‌ها ‌و طرح‌های‌حوزه امور بانوان و خانواده در آموزش و پرورش توانمندسازی دختران دانش‌آموز و بانوان فرهنگی وکاهش آسیب‌ها در بین این عزیزان ‌می‌باشد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، طاهره بی‌نیاز در گردهمایی کارشناسان و رابطین امور بانوان مناطق و شهرستان‌های استان گفت: از آنجا که دختران و زنان ما بیش از نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل‌ می‌دهند باید با توانمندسازی آنان از طریق افزایش آگاهی و بینش به سمت توسعه یافتگی آنها حرکت کرد.
بی‌نیاز اظهار امیدواری کرد که درحال حاضر با تعامل خوبی که بین رابطان امور بانوان ادارات  مناطق و شهرستان‌ها با اداره کل آموزش و پرورش، فرمانداران و بخشداران وجود دارد، برنامه‌های‌حوزه زنان و خانواده به خوبی در سطح استان اجرا گردد.
مشاور مدیرکل آموزش وپرورش فارس درامور بانوان و خانواده در تشریح اهداف برگزاری این گردهمایی گفت: این برنامه با هدف تشریح طرح‌ها ‌و برنامه‌های‌اجرایی و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات این حوزه با حضور مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری فارس  برگزار گردیده است.
بی‌نیاز با تأکید بر اینکه هدف نهایی برنامه‌ها‌ و طرح‌های ‌حوزه امور بانوان و خانواده در آموزش و پرورش توانمند‌سازی این عزیزان و کاهش آسیب‌هایی است که ممکن است در ابعاد مختلف با آنها مواجه شوند، گفت: اجرای طرح‌های توانمندسازی دختران مدارس شبانه‌روزی و مدارس حاشیه شهر شیراز، طرح حقوق شهروندی، طرح ارتقای سلامت جسمی روحی و روانی دختران، طرح تقویت مهارت‌های گفتگو و طرح‌های مربوط به توانمندسازی بانوان سرپرست خانواده و طرح مدارس حامی از جمله طرح‌های حوزه بانوان در سال تحصیلی جاری می‌باشد.
در این جلسه رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز نیز در سخنانی اظهار داشت: آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز با دارا بودن 73هزار دانش‌آموز که 8500 نفر از آنان اتباع افغانی‌می‌باشند، 4300 نفر شاغل در بخش‌های‌آموزشی اداری و پرورشی و 330 واحد آموزشی امر خدمات‌رسانی به دانش‌آموزان بخشی از مناطق محروم شهر شیراز را بر عهده دارد.
کمانداربا تأکید بر لزوم ایجاد شرایط و زمینه‌های‌شکوفایی و بروز استعدادهای بانوان در جامعه گفت: باید اجازه دهیم در مدارس و سایر فضاهای عمومی دختران و زنان ما استعدادهایشان را شکوفا نمایند و در هر حوزه‌ای‌که هستند مهارت‌آموزی داشته‌باشند.
 وی افزود: در راستای حرکت به سوی توسعه‌یافتگی باید به توانمندی‌های ‌این قشر از جامعه توجه لازم بشود و دختران و زنان را برای فراگیری در حوزه‌های‌ مهارتی تشویق کنیم و امیدوارم روزی آموزش و پرورش کشور به سمت افزایش توانمندی‌ها‌ و توسعه مهارت‌های اجتماعی و فردی آنان حرکت کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی