[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

عملکرد ۹ماهه کمیته امداد امام خمینی(ره) بخش جویم، روزنامه شیراز نوین

 خبرنگار- آرزو جهان پیما
جویم نیوز- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بخش جویم عملکرد ۹ ماهه سال ۹۸ این نهاد  را بیان کرد.
به گزارش جویم نیوز، عبداله تقی‌زاده ریاست اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) بخش جویم، عملکرد ۹ ماهه این نهاد را در حوزه فعالیت‌هایی از جمله اشتغال و خودکفایی، زکات، صدقات، جهیزیه، امورات معیشتی، درمانی، عمران و ساختمان بیان نمود.
وی افزود: از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد جویم  در ۹ ماهه نخست سال‌جاری  برگزاری جشن عاطفه‌ها (رتبه دوم استان) با ۲۲۰ درصد رشد، صدقات( رتبه سوم استان) با ۱۴۸درصد رشد، طرح اکرام(رتبه سوم) با ۱۹۵ درصد رشد، نذر و قربانی( رتبه دوم استان) با ۲۰۴ درصد رشد، اطعام و افطاری(رتبه سوم استان) با ۲۱۳ درصد رشد، زکات فطریه(رتبه سوم استان) با ۱۷۰ درصد رشد، کمک حامیان به فرزندان معنوی خود(رتبه سوم استان) با ۲۱۶ درصد رشد که لازم به ذکر است  ۶۷۸ خیّر و نیک‌اندیش ماهانه به ۳۲۵ نفر فرزندان ‌‌تحت حمایت کمک ‌می‌کنند، درآمد زکات (رتبه هشتم استان) با ۱۵۸ درصد رشد، مراکز نیکوکاری(رتبه ۱۵ استان) با ۱۷۸ درصد رشد، پرداخت وام اشتغال از صندوق امداد و ولایت(رتبه چهارم استان) با ۲۲۰درصد رشد، اعزام کاروان زیارتی مشهد(رتبه اول استان) با ۱۹۴ درصد رشد و اجرای مراسم مذهبی و عزاداری در منازل مددجویان(طرح فلاح) رتبه دوم استان با ۱۷۲درصد رشد‌ می‌باشد. 
تقی‌زاده در ادامه خاطر نشان ساخت: در حوزه اشتغال نیز بیش از ۳۰ میلیارد ریال کمک در اجرای طرح‌های‌اشتغال و خودکفایی در خانواده‌ها ‌صورت گرفته که به تعداد ۹۰ طرح انجام شده  و در این ۹ ماه،۲۲ واحد مسکونی نیز احداث گردیده است.
وی همچنین اظهار داشت: پرداخت وام‌های ‌قرض‌الحسنه از صندوق امداد ولایت به نیازمندان بیش از ۱۰ میلیارد ریال(درمان، اشتغال، جهیزیه، مسکن) ‌می‌باشد و در بحث جهیزیه نیز، به ۲۷نفر از مددجویان جمعاً به ارزش ‌۳۱۲ میلیون تومان جهیزیه پرداخت گردیده که ۳۰ نفر دیگر نیز در نوبت ‌می‌باشند و در صورت مشارکت خیرین(پرداخت مبلغ ۵ میلیون تومان) کمیته امداد نیز ۱۵ قلم کالا به ارزش ۱۶ میلیون تومان از جمله: ‌یخچال، جاروبرقی، پنکه، فرش، ظروف چینی و.... در اختیار مزدوجین قرار خواهد داد. ریاست کمیته امداد جویم در پایان از مردم خوب، فهیم و نیک‌اندیش دو بخش جویم و بنارویه در راستای توجه ویژه به رفع مشکلات نیارمندان تقدیر و تشکر نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی