[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

اعتماد عمومی با دولت الکترونیک، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس شفافیت را اصلی غیر‌قابل انکار و ضروری در جهت جلب اعتماد عمومی دانست و افزود: در شرایط کنونی که برخی تلاش‌می‌کنند این اعتماد عمومی را خدشه‌دار کنند افزایش شفافیت در خدمت‌رسانی دستگاه‌ها‌ برای تقویت این اعتماد اهمیت دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در جلسه کارگروه  راهبری توسعه مدیریت استان تشکیل دولت الکترونیک را از موضوعات مهم مورد تأکید دولت تدبیر و امید دانست و افزود: ایجاد سلامت اداری، ارتقا کیفیت خدمات، پاسخگویی سریع ، شفافیت و در نهایت رضایتمندی مردم از اهداف مهم این طرح است. استاندار فارس با بیان اینکه کاهش بروکراسی اداری این رضایتمندی را افزایش‌می‌دهد، اظهار کرد: توسعه دولت الکترونیک هزینه‌های دستگاه‌ها‌ و مردم را به میزان قابل توجهی کاهش ‌می‌دهد. نماینده عالی دولت در استان فارس شفافیت را اصلی غیر قابل انکار و ضروری در جهت جلب اعتماد عمومی دانست و افزود: در شرایط کنونی که برخی تلاش ‌می‌کنند این اعتماد عمومی را خدشه‌دار کنند افزایش شفافیت در خدمت‌رسانی دستگاه‌ها ‌برای تقویت این اعتماد اهمیت دارد. وی همچنین به منافع دیگر دولت الکترونیک از جمله کاهش رفت و آمدها، کاهش آسیب به محیط‌زیست و هدر رفت انرژی‌هایی همچون سوخت، کاغذ و زمان نیز اشاره کرد. دکتر‌رحیمی با بیان اینکه توسعه دولت الکترونیک به علت کاهش ارتباطات چهره به چهره سلامت اداری را افزایش ‌می‌هد، خاطرنشان کرد: دولت الکترونیک با هدف کنترل و نظارت و هدایت علمی  مدیران را در پیشبرد اهداف دستگاه‌ها ‌یاری کند.
استاندار فارس اجرای طرح صحت‌سنجی میز خدمت الکترونیک دستگاه‌های اجرایی در سال 97، این اقدام را حائز اهمیت ارزیابی کرد و گفت: به نظر‌می‌رسد ارتباط توفیق دستگاه‌ها‌در ارائه خدمات به میزان خدمات و تعداد مراجعات آن دستگاه بستگی مستقیم دارد. دکتر رحیمی با تأکید بر اینکه فعالیت باید در هر چهار مرحله اطلاع‌رسانی، امکان درخواست و بارگزاری مدارک، تولید خدمات و رصد مراحل آن و ارائه خدمات مورد توجه باشد و تقویت شود، عنوان کرد: اطلاع‌رسانی باید با همکاری رسانه‌ها، فضای مجازی و بخش‌هایی که ارتباط بیشتری با مخاطبان دارند، انجام شود.
در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش صحت‌سنجی میز خدمت الکترونیک دستگاه‌ها‌ در سال 97، شهرداری‌های شیراز و نی‌ریز نیز گزارش اجرای طرح شهروندسپاری و ارائه خدمات الکترونیک را ارائه دادند و همچنین با پیشنهاد استاندار فارس مقرر شد تعدادی از دستگاه‌های اجرایی به عنوان عضو جدید  این کارگروه در نظر گرفته شود. 
نماینده عالی دولت در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به خطبه‌های دشمن‌شکن  اخیر رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه اشاره کرد و گفت:  امروز در سایه رشادت‌های فرزندان این مرز و بوم پاسخی دندان‌شکن به  تجاوزها و جنایات استعمارگران داده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: خون پاک  فرزند رشید اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی پیروزی‌های بعدی از جمله ایجاد وحدت و همدلی در داخل کشور را نیز به دنبال داشت. دکتر رحیمی همچنین به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری انتخابات اشاره کرد و افزود: همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات و مدیران دستگاه‌ها‌ باید تلاش کنند انتخاباتی سالم، ایمن و باشکوه و حضور حداکثری برگزار شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی