[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: نقشه دشمن برهم زدن برادری است ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-  نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه در تشکیل جبهه فرهنگی نیروهای انقلابی خودی و غیرخودی معنا دارد زیرا انقلابی و ضد انقلابی داریم، خاطرنشان کرد که دامنه خودی‌ها در این جبهه بسیار گسترده و شامل تمام کسانی است که از نظر رهبری خودی قلمداد می‌شوند.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام یکشنبه ۲۹ دی‌ماه در جلسه شورای راهبردی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان فارس، داشتن یک ارزیابی از موفقیت در زمینه تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را مستلزم ایجاد درک مشترک در برخی زمینه‌ها دانست و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که با یک گروه و یک جناح، کار انقلاب پیش نمی‌رود و نیاز به جبهه‌ای متشکل از آحاد مردم است.
به گزارش ایسنا وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) نیز برخی موارد را به صورت مرتب تذکر ‌می‌دادند و در یکی از این مسائل که تأکید داشتند که بعضی چیزها که ‌می‌خواهد حجاب را بردارد خود حجاب‌ می‌شود، اضافه کرد: اگر جبهه خود حجاب شد دوباره نیاز است که جبهه‌ای جدید ایجاد شود تا ما را ذیل خود جا دهد، حال مگر چند جبهه ‌می‌توان درست کرد؟ جبهه باید متشکل از تمام نیروهای انقلاب اسلامی باشد.امام جمعه شیراز با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه هیچ یک از افراد خودی نباید از چارچوب کار خارج بماند، گفت: در زمان دفاع مقدس و در جبهه‌ها‌ قضیه اینگونه بود که گاهی فرماندهان ما کارشان به دعوا می‌کشید؛ این شیوه دیگر کار هست؛ گاهی فرمانده زیر مجموعه خود را تنبیه ‌می‌کرد اما باز هم دوستش داشتند. او با تأکید براینکه برای جبهه‌سازی نیاز به فهم صحیح این مدل کارها داریم، اولین راهبرد در تشکیل جبهه فرهنگی را تعیین مرز بین جبهه و غیرجبهه در خودی و غیرخودی بر مبنای فرمایشات رهبری دانست و تصریح کرد که سیلقه هیچ فردی نباید در این زمینه مداخله داده شود. نماینده ولی‌فقیه در فارس همچنین با اشاره به فرمایش حضرت امام جواد(ع) در خصوص اعتماد به کسانی‌که مسئولیتی به آنان سپرده‌ایم، گفت: جبهه‌سازی یک نوعی کرامت نفس ‌می‌طلبد و امام جواد (ع) فرمود که در کار ریز کوچک‌ترها دخالت نکنید و اگر مسئولیتی پذیرفته است و به آن اعتماد کرده‌اید اجازه دهید تا کار خود را انجام دهد. وی با بیان اینکه در بحث جبهه‌سازی ما ۲ نوع پیوند اجتماعی را نیاز داریم، ولایت و اخوت را ۲ رکن اصلی تشکیل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی دانست و گفت: پیوند با ولایت هست که خیلی ظرافت دارد. کسانی‌که به زیارت حضرت احمدبن موسی(ع) می‌آیند را نگاه کنید، به نوعی می‌آیند و می‌روند، شاید آداب زیارت به گونه‌ای دیگر باشد؛ اما زائر کار خود را انجام می‌دهد و خدا هم از او قبول می‌کند.
آیت‌الله دژکام با اشاره به اخوت به عنوان رکن دوم تشکیل این جبهه و با بیان اینکه این موضوع امروز لطمه خورده است، گفت: گاهی اوقات ما خیلی از هم دور هستیم. مسئله اخوت را نه در شعار که در عمل باید مدنظر قرار داد، تقویت برادری و ایجاد حس برادری در جامعه بسیار نیاز است. چرا فقط در زیر تابوت مقدس حاج قاسم و در مراسم باشکوه تشییع این شهید والامقام باید اینگونه با هم پیوند پیدا کنیم؟ 
جبهه‌سازی یعنی این حس را تقویت کنیم. نماینده ولی‌فقیه در فارس با یادآوری اینکه امروز نقشه دشمن برهم زدن برادری است، اضافه کرد: ما برای تقویت اخوت باید تلاش کنیم. احساس برادری را باید در جامعه رواج دهیم وگرنه نتیجه ضعف اخوت همین اتفاقاتی است که در آبان ماه تجربه کردیم. نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: نگاه کنید سردار سلیمانی از بین ما رفت. نگاه کنید در وسط این جریان چگونه با سردار حاجی‌زاده برخورد کردند؟ با سردار سلامی چه رفتاری داشتند؟ چگونه تلاش کردند جای شهید و جلاد و مظلوم و ظالم را عوض کنند؟ اگر ما جبهه فرهنگی هستیم باید اقدام کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی