[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا مطرح کرد: صدرا شهر عمران و سازندگی، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: پرونده مسکن مهر تا ابتدای سال آینده در شهر صدرا بسته خواهد شد. خلیل حاجی‌پور صبح یکشنبه 29دی‌ماه  در نشست مطبوعاتی که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، خاطر‌نشان ساخت: ده سال از آغاز پروژه مسکن مهر ‌می‌گذرد و شهر جدید صدرا با در اختیار داشتن 25درصد از حجم کل این پروژه در استان فارس پیشتاز است. وی افزود: حجم کلی مسکن مهر در صدرا 25هزار واحد است که تا کنون بیش از 24هزار واحد آن به متقاضیان تحویل شده و 700 واحد باقیمانده تا پایان سال‌جاری و ابتدای سال آینده تحویل خواهد شد. این مقام مسئول با اشاره به برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های ‌انجام شده 25هزار واحد از این پروژه عام‌المنفعه سهم شهر جدید صدرا است که عملیات اجرایی آنها در فازهای اول و دوم شهر جدید ادامه دارد. دکتر حاجی‌پور در ادامه گفت: پروژه بزرگ شهر جدید تابناک به عنوان دومین شهر جدید در استان فارس با راهبری شرکت عمران صدرا در بخش منطقه ویژه اقتصادی لامرد با ظرفیت 55 هزار نفری  انجام‌ می‌شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با اشاره به پیشبرد پروژه‌ها‌ مطابق برنامه زمان‌بندی شده بیان کرد: بخش عمده‌ای از پروژه‌هایی که در سال گذشته آغاز شده در سال‌جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و هیچ یک از آنها علی‌رغم مشکلات و تنگناهای اقتصادی دچار وقفه و رکود نشده است. وی با تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و سقوط هواپیمای مسافربری گفت: شهر 150هزار نفری صدرا نیازمند توجه بیشتر مسئولان است و انتخابات مجلس شورای اسلامی  فرصت مناسبی است تا صدرانشینان حضور گسترده خود را همانند گذشته به نمایش گذاشته و انتخابی شایسته و اصلحی را روانه مجلس شورای اسلامی کنند.
وی افزود: اغتشاشات آبان‌ماه و شهادت سردار بزرگ اسلام تمرکز بسیاری از مدیران را گرفت؛ ولی مجموعه شرکت عمران صدرا با برنامه‌ریزی‌های‌ دقیق به اهداف خود ادامه داد تا خللی در خدمت‌رسانی به مردم ایجاد نشود. 
دکتر حاجی‌پور با بیان اینکه تصفیه‌خانه و فاضلاب شهر صدرا از دغدغه‌های‌اصلی شهروندان است، اظهار کرد: موضوع دفع بهداشتی فاضلاب یکی از چالش‌های ‌همیشگی صدرا و صدرانشینان بوده است. از همین رو با تعاملی که با شرکت آبفا داشتیم مبلغ 6 میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت به شرکت‌آبفا کمک گردید و شهرداری صدرا نیز با خرید پساب فاضلاب به مبلغ ۵ میلیارد تومان به پیشبرد  این پروژه حیاتی کمک شایان توجهی کرد. همچنین شرکت آبفا قول داده تا اردیبهشت‌ماه سال آینده تصفیه‌خانه مرکزی صدرا با هدف بهبود وضعیت محیط‌زیستی و رضایت شهروندان به بهره‌برداری برسد. وی در ادامه خاطرنشان کرد: پکیج سه هزار متر مکعبی تصفیه‌خانه در فاز دوم صدرا با پوشش ۴۰‌هزار نفری در سال‌جاری به بهره‌برداری رسید و فاز دوم این پروژه نیز تا پایان سال کلنگ‌زنی خواهد شد.
مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه یکی از اولویت‌های‌ ما شفاف‌سازی در حوزه‌های ‌مالی و اقتصادی است، اظهار کرد: شفاف‌سازی مزایده‌ها‌ و مناقصه‌ها‌ در شرکت عمران از موضوعات ویژه‌ای بود که اجرایی شده است و متقاضیان و پیمانکاران‌ می‌توانند از روند فروش و واگذاری‌ها ‌آگاه شوند و این روند موجب رقابت سالم‌تر بین متقاضیان و پیمانکاران و جذب پتانسیل‌های ‌کشوری شده است. وی در ادامه با اشاره به اینکه بودجه شرکت عمران صدرا ۱۳۰ میلیارد تومان است، افزود: در حال حاضر بیش ازدویست میلیارد تومان پروژه شامل فضاهای آموزشی، مجموعه‌های‌ورزشی و خدماتی و فرهنگی و احداث راه‌های دسترسی در دست اجرا داریم و این نوید را ‌می‌دهیم که تا پایان سال خبرهای خوبی را از شرکت عمران صدرا خواهید شنید.
مدیر عامل شرکت عمران صدرا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند اجرایی راه‌های‌دسترسی به شهر  صدرا، اظهار کرد: محور مواصلاتی صدرا به باجگاه به‌نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی در ۲۲ بهمن‌ماه افتتاح خواهد شد. حاجی‌پور با بیان اینکه راه دسترسی صدرا به شیراز از مسیر تنگ قره‌پیری از دیگر اولویت‌های ‌ما است، گفت: مطالعات و طراحی مسیر تنگ قره‌پیری طی دو هفته گذشته در شورای ترافیک استان به تصویب رسیده است و با انتخاب پیمانکار با اعتبار صد میلیارد تومانی پروژه وارد فاز اجرایی ‌می‌شود. وی افزود: این پروژه ده میلیارد تومان ردیف بودجه دارد و ۵۰درصد هزینه‌ها ‌به عهده شرکت عمران صدرا خواهد بود. مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه یکی از مشکلات شهر صدرا عدم وجود آرامستان است، اظهار کرد: کاربری زمین مورد نظر جهت احداث آرامستان در کار گروه زیربنایی استان مصوب شده است و در فاز اول ۵ هکتار از این اراضی تملک ‌می‌گردد.حاجی‌پور با بیان اینکه زمین مورد نظر در محور صدرا به باجگاه است، گفت: به طور کلی موضوع احداث آرامستان در شهر صدرا تا پایان سال حل شده و در اختیار شهرداری قرار‌ می‌گیرد.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در شهر صدرا  افزود: یکی از برنامه‌های‌شرکت عمران صدرا در جهت جذب سرمایه‌گذاران حضور در نمایشگاه‌های‌مختلف و معرفی ظرفیت‌ها ‌و بسته‌های ‌سرمایه‌گذاری شهر صدرا است که در همین راستا با حضور در نمایشگاه سرمایه‌گذاری کیش در آبان‌ماه موفق به جذب سرمایه‌گذران و انعقاد تفاهم‌نامه با آنان در حوزه‌های‌ مختلف سرمایه‌گذاری شدیم.
حاجی‌پور با بیان اینکه پروژه‌های‌مشارکتی سرمایه‌گذاری در قالب اجرای پروژه‌های ‌گردشگری، احداث شهربازی، هتل و پروژه‌های ‌انتفاعی تجاری مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی مسکن است، گفت: بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری ظرف ۶ ماه گذشته به قرارداد و اجرا رسیده است. وی با بیان اینکه برخی از پروژه‌های ‌کلان سرمایه‌گذاری از توان یک سرمایه‌گذار خارج است و باید با چندین سرمایه‌گذار وارد مذاکره شویم، افزود: پروژه ۳۸ هکتاری دهکده‌المپیک در کنار ورودی شهر صدرا با برآورده اولیه ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه از این نمونه است که با قطری‌ها‌ در حال مذاکره هستیم. همچنین اولین هتل پنج ستاره در شهرهای جدید سال آینده در صدرا به بهره‌برداری‌ می‌رسد‌. دکترحاجی‌پور با بیان اینکه شهر صدرا در ابتدا شهر خوابگاهی به شمار ‌می‌رفت، گفت: هم اکنون شهر صدرا با افتتاح راه‌های‌دسترسی و افزایش جمیعت به بیش ۲۰۰ هزار نفر، دیگر شهر خوابگاهی به شمار نمی‌رود. مدیرعامل شرکت عمران صدرا با اشاره به اهمیت بسترسازی برای رویدادهای فرهنگی در شهرهای جدید گفت:  در سال‌جاری نمایشگاه نقاشان معاصر ایران به همراه رویدادهای فرهنگی خوشنویسی و نمایشگاه‌های‌عکس را در دستور کار داشتیم و سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی با حضور تندیس‌گران برجسته کشوری برگزار خواهد شد. همچنین نام شهر جدید صدرا از نام دانشمند و فیلسوف گرانمایه پارسی اقتباس شده و با همکاری دانشگاه شیراز برنامه‌های ‌ویژه‌ای از قبیل مستندسازی برای روز ملاصدرا خواهیم داشت. وی با اشاره به توجه ویژه شرکت عمران صدرا به مبانی اجتماعی و فرهنگی خاطرنشان کرد: عملیات طراحی و اجرای پارک صلح سعدی با وسعت 40هکتار به اتمام رسیده و به شهرداری صدرا برای بهره‌برداری تحویل خواهد شد. همچنین دارالقرآن صدرا مشتمل بر مسجد، کلاس‌های‌آموزی و فضای خدماتی با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان آماده بهره‌برداری شده و در دهه فجر آغاز به کار خواهد کرد. این مقام مسئول توجه به زیرساخت‌های ‌دانش‌بنیان را یکی از چشم‌اندازهای اصلی شهرهای جدید ارزیابی کرد و گفت: شهر جدید صدرا میزبان پردیس‌های ‌دانشگاهی متعددی است و این مسئله باید به باروری شهر و رفاه شهروندان کمک کند. مدیر عامل شرکت عمران صدرا در ادامه گفت: پیمانکار پروژه عظیم مصلای شهر صدرا انتخاب شده و عملیات اجرایی آن در سال‌جاری آغاز خواهد شد. این مصلا پس از تهران جامع‌ترین مصلای کشور محسوب ‌می‌شود. دکتر حاجی‌پور خاطر نشان ساخت: برای احداث آگاهی در شهر صدرا مذاکرات و تعاملات خوبی با سردار حبیبی در جریان است که این مسئله‌ می‌تواند در ارتقا امنیت شهر نقش ارزنده‌ای داشته‌باشد.
وی در پایان خاطر نشان‌ساخت: با برنامه‌‌ریزی‌های‌ انجام شده در آینده نزدیک خبرهای‌‌خوبی برای صدرانشینان خواهیم داشت و زیرساخت‌های‌ گسترده‌ای در عرصه‌های ‌مختلف آماده بهره‌برداری خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی