[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

ضرورت توجه ویژه به گردشگری شهرستان سپیدان، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس بر ضرورت توجه ویژه و آینده نگری مدیران شهرستان سپیدان به موضوعات حوزه گردشگری تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، دکتر حسن نوروزی که شامگاه شنبه ۲۸/۱۰/۹۸ و در جریان بیست و هشتمین سفر شهرستانی خود و در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان سپیدان سخن‌ می‌گفت، تصریح کرد: از لحاظ آمایشی و قابلیت‌های‌موجود، شهرستان سپیدان قطب گردشگری جنوب استان فارس و کشور است، بنابراین رونق پیدا کردن گردشگری در شهرستان سپیدان، منجر به توسعه و عمران این شهرستان خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش، شناسایی پروژه‌های‌مهم و بررسی نکات کلیدی شهرستان‌ها ‌را از اهداف مهم سفرهای شهرستانی برشمرد و خاطرنشان ساخت: در توزیع اعتبارات سال ۱۳۹۸، تلاش داریم تا تخصیص پروژه‌های‌عمرانی شهرستان‌های‌استان فارس را به سمت و سوی مسائل مهم و مشکلات اولویت‌دار شهرستان هدایت نموده و در اعتبارات سال ۱۳۹۹، وزن اعتبارات این گونه پروژه‌ها ‌را بالا ببریم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس از تهیه و تدوین مستندات و گزارش کلی سفرهای شهرستانی در قالب کتابچه جامع و مصور خبر داد و اظهار داشت: این کتابچه هم‌زمان با ۳۶ مین سفر شهرستانی آماده و ملاک تصمیم گیری‌های‌بودجه‌ای‌سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس در این زمینه خواهد بود. عدم توجه به بحث‌های‌زیرساختی در حوزه گردشگری و نداشتن راه ارتباطی مناسب در مسیرهای شهرستان سپیدان نیز از اساسی‌ترین خواسته‌های‌مهندس جمال جوادی جهرمی فرماندار شهرستان سپیدان در این جلسه بود. بنا به گفته جوادی جهرمی، شهرستان سپیدان با ۵۵ هزار نفر جمعیت، مسیر تردد هفته‌ای‌۳۰۰ هزار توریست گردشگری به طور میانگین است و با اشتغال ۵ هزار نفر در ۱۵۵ واحد صنعتی، شهرستان سپیدان، عنوان سوم استان فارس در حوزه صنعت را نیز یدک‌ می‌کشد. از مهم‌ترین پروژه‌هایی که رئیس سا‌زمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس در جریان سفر به شهرستان سپیدان مورد بازدید قرار داد‌ می‌توان به بازدید از خط تولید لوله RP - به روش الیاف پیچی پیوسته تا قطر ۳ متر در شرکت تولیدی صنعتی فراسان  در این شهرستان اشاره کرد که بنا به گفته دکتر ظهیر امامی مدیر عامل این شرکت، ۴۰۰۰ نفر اشتغالزایی در سراسر کشور داشته است. از محصولات تولیدی شرکت تولیدی صنعتی فراسان، تولید انواع لوله و اتصالات کامپوزیتی، صلاحیت پیمانکاری‌ می‌باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی