[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

اجرای پروژه‌ها برای آرامش شهروندان ، روزنامه شیراز نوین

دکتر قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: بیش از یکصد پروژه عمرانی در شیراز توسط مناطق یازده گانه  شهرداری در حال اجرا است که این پروژه‌ها ‌علاوه بر پروژه‌های‌کلان شهری‌ می‌باشند.
وی با بیان اینکه بودجه شهرداری از محل پرداخت عوارض توسط شهروندان تأمین‌ می‌گردد، گفت: قطعاً اجرای پروژه‌های‌عمرانی نیز بر‌اساس نیازهای آنها اجرا‌ می‌شوند.
قائدی ادامه داد: هرساله در ماه‌های دی و بهمن موضوع تصویب بودجه شهرداری در دستور کار قرار دارد که همکاران ما در شهرداری مناطق مختلف بر اساس نیازهای مردم پروژه‌هایی را تعریف و تعیین ‌می‌کنند که پس از بررسی درکمیسیون‌های‌تخصصی شورای شهر برای تصویب نهایی به صحن علنی جهت تصویب ارائه‌ می‌گردد.
وی با بیان اینکه تمامی این پروژه‌ها ‌در جهت ایجاد رفاه و آرامش شهروندان طراحی و اجرا‌می‌گردند، گفت: بخش بزرگی از بودجه سه‌هزار و 200 میلیارد تومانی شهرداری صرف اجرای پروژه‌های‌عمرانی و حمل و نقلی‌می‌شود. عضو شورای شهر شیراز با اشاره به بخشی از پروژه‌های در دست اجرا توسط شهرداری مناطق، اظهار داشت: پروژه خیابان غذا حد فاصل خیابان مشکین فام و پارک آزادی، پیاده راه عفیف آباد، لوله گذاری دفع آب‌های سطحی، پیاده‌روسازی، محوطه‌سازی خیابان شهید مصلی نژاد، 20 هزار متر مربع روکش آسفالت و... از جمله پروژه‌هایی ‌می‌باشند که در منطقه یک شهرداری شیراز اجرا و یا در دست اجرا‌ می‌باشند.
قائدی با اشاره به اجرای زیرسازی و آسفالت معابر متعددی در محدوده منطقه دو شهرداری، پیاده‌روسازی و همسان‌سازی معابر در این منطقه نظیر خیابان‌های آبجوار، وصال جنوبی و.. را از جمله پروژه‌های‌اجرا شده در این منطقه دانست وگفت: به منظور دفع، هدایت و جمع آوری آب‌های سطح، عملیات لوله گذاری خیابان محراب به طول حدود 4‌کیلومتر در حال اجرا‌می‌باشد که این عملیات، خیابان‌هایی چون محراب، بلوار احمدبن موسی(ع)، دهپیاله و مأذون قشقایی را پوشش ‌می‌دهد. وی با بیان اینکه لوله گذاری بلوار سیبویه به طول 3 کیلومتر نیز در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: این پروژه، دفع آب‌های سطحی محله‌های‌کوی زهرا، فلکه خاتون، بلوار دلاوران بسیج و شیشه‌گری را تحت‌پوشش قرار‌می‌دهد.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر با بیان اینکه در منطقه سه شهرداری شیراز نیز پروژه‌های‌مختلفی در مرحله بهره‌برداری قرار دارند، افزود: پارک 6000 متر مربعی کسری در بلوار نصر، پارک برآفتاب سعدی، پیست دوچرخه سواری حدفاصل زیباشهر تا جوادیه، بخشی از این پروژه‌ها ‌می باشند. وی افزود: احداث 7 پارک محله‌ای‌در این منطقه نیز در برنامه کاری قرار دارد. قائدی افزود: تاکنون بالغ بر 190 هزار متر مربع عملیات روکش، تراش و ترمیم آسفالت در منطقه 3 شهرداری انجام شده است. نواب قائدی در ادامه با اشاره به پیشرفت 85 درصدی پروژه بوستان 7 هکتاری محله کشن، افزود: این بوستان 7 هکتاری تا پایان سال افتتاح و تقدیم شهروندان فهیم شیرازی می‌گردد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه بیش از 70 کوچه در منطقه 4 شهرداری کانیوگذاری و جدول ‌ذاری شده اند، تصریح کرد: همچنین از ابتدای سال تاکنون افزون بر 200 هزار متر مربع عملیات روکش آسفالت در سطح این منطقه انجام شده است.
وی اجرای بیش از 13 مورد طرح هندسی، 5/5 کیلومتر لوله گذاری در خیابان‌های سراج، صنعتگر و عدالت، پارک تل بادی، پارک 10‌هکتاری ایرانی بیش از 15 هزار متر مربع پیاده روسازی و همسان‌سازی معابر و پارک 5000 متر مربعی شهرک جانبازان را از جمله پروژه‌های ‌در حال اجرا و اجرا شده در منطقه چهار شهرداری شیراز برشمرد. این عضو شورای شهر در ادامه با اشاره به پروژه‌های‌عمرانی منطقه شش شهرداری با بیان اینکه اجرای 75 هزار متر مربع زیرسازی جهت دسترسی به اراضی جبل‌الدراک و 5 هزار متر جدول‌گذاری و لبه گذاری در این محدوده، پیاده‌راه سلامت به طول 3 کیلومتر، دیوارگذاری رودخانه، بهسازی بوستان‌ها، لوله گذاری نقاط مختلف سطح منطقه خصوصا عملیات لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی به طول 3 کیلومتر در شهرک‌های دینکان و جوادیه و شاهد، اجرای زیرسازی، جدول گذاری و کانیوگذاری در سطح منطقه، اجرای عملیات پیاده‌روسازی و همسان‌سازی معابر سطح منطقه و اجرای بیش از 100 هزار متر مربع روکش آسفالت از جمله فعالیت‌هایی است که در منطقه شش شهرداری انجام شده است و در نقاط دیگر سطح منطقه نیز همچنان در حال انجام است. 
وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون حدود 200 هزار متر مربع از معابر منطقه 10 شهرداری که عمدتاً معابر خاکی را شامل ‌می‌شود تحت‌پوشش روکش آسفالت قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: احداث خروجی مجموعه برف‌فروشان و تکمیل کندرو ضلع جنوبی بزرگراه حسینی‌الهاشمی، احداث بلوار 30 متری شهرک انجیره، احداث بلوار 20 متری ضلع جنوبی نهراعظم، فاز اول مسیر دوچرخه سواری و پیاده‌روی بوستان انتظار و لوله گذاری سطح منطقه از جمله پروژه‌های‌اجرا شده و در حال اجرا در سطح این منطقه‌می‌باشند. وی پروژه بوستان 28 هزار متر مربعی سهراب سپهری(باغ ایرانی)، بیش از 8 کیلومتر مسیردوچرخه سواری، اجرای بیش از 7 کیلومتر لوله گذاری دفع آب‌های سطحی در نقاطی چون ریاستی، سرداران، نصر، آزادگان و... بهسازی بوستان‌های سطح منطقه، زیرسازی و کانیوگذاری سطح منطقه، روکش، تراش و ترمیم آسفالت سطح منطقه، پیاده‌روسازی و همسان‌سازی معابر، طرح‌های اصلاح هندسی، دیوار گذاری رودخانه و زیباسازی منظر شهری را بخشی از پروژه‌های‌اجرا شده و در حال اجرای شهرداری منطقه یازده برشمرد و افزود: پردیس تئاتر نصر نیز دیگر پروژه شهرداری منطقه یازده‌ می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی