[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از رشد اقتصادی جهان، روزنامه شیراز نوین

صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود خبر از کاهش رشد اقتصادی جهان نسبت به برآورد قبلی داد.
به گزارش ایسنا، صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود اعلام کرد که پیش‌بینی خود را از متوسط رشد اقتصادی جهان در سال جاری و سال آینده به ۲٫۹ درصد و ۳٫۳ درصد رسانده که این ارقام در مقایسه با گزارش قبلی این نهاد بین‌المللی ۰٫۱ درصد کمتر است.
انتظار می‌رود که با توجه به روند نامطمئن کنونی بر سر راه اقتصاد جهانی، نباید انتظار تقویت بیش از حد رشد اقتصادی جهان را داشته باشیم.
گیتا گوپیناث، کارشناس ارشد اقتصادی صندوق بین‌المللی پول در بیانیه‌ای‌ اعلام کرد: هنوز مشخص نیست که اقتصاد جهانی نسبت به سال قبل تا چه حد بهبود پیدا کند. در بازارهای نوظهور هنوز ریسک‌های مشخصی وجود دارند که تکلیف‌شان مشخص نشده است و در اقتصادهای توسعه یافته نیز انتظار نمی‌رود ارقام رشد نیرومندی به ثبت برسد.
صندوق بین‌المللی پول با اشاره به امضای فاز نخست توافق تجاری بین آمریکا و چین و پیروزی قاطع محافظه کاران در انگلیس اعلام کرده است که اکنون امید بیشتری به حل و فصل جنگ تجاری و مسئله برگزیت وجود دارد اما هنوز هم ممکن است که وقایع مربوط به این دو ریسک مهم برای اقتصاد جهانی به سمت مسیر غیرقابل پیش‌بینی قبلی بازگردد.
قرار است انگلیس در پایان این ماه از اتحادیه اروپا خارج شود اما هنوز برای تعیین آینده روابط دو طرف زود است.
با این حال گوپیناث با هشدار نسبت به احتمال شکل‌گیری ریسک‌های‌بزرگ گفت: در حالی که نگاه‌ها ‌به جنگ تجاری آمریکا و چین و برگزیت دوخته شده است، نباید احتمال پیدایش بحران‌های‌تازه را نادیده گرفت.
احتمال آغاز یک جنگ تجاری بین آمریکا و اتحادیه اروپا و مسئله انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور از جمله ریسک‌هایی هستند که ‌می‌توانند در ادامه سال برای اقتصاد جهانی تعیین‌کننده باشند. این ریسک‌ها‌ ممکن است باعث ایجاد نوسانات شدید در بازارهای مالی و نرخ بهره شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی