[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

پیمان نفتی اوپک تا پایان سال ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

یک شرکت تحقیقاتی پیش‌بینی کرد اوپک احتمالاً تا پایان سال ۲۰۲۰ به اجرای توافق کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
به گزارش ایسنا، سوشانت گوپتا، مدیر تیم بازار نفت و پالایش شرکت «وود مک کنزی» در آسیا به شبکه سی. ان. بی. سی گفت: موضوعی که ما در آمارهایمان مشاهده کردیم این است که بازار حتی برای کل امسال هنوز آماده نیست بازگشت کامل تولید نفت اوپک را جذب کند. ما انتظار داریم اوپک برای کل سال ۲۰۲۰ به کاهش تولید خود ادامه دهد. اوپک و متحدانش که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، در دسامبر سال ۲۰۱۹ موافقت کردند میزان عرضه خود تا زمان نشست بعدی‌شان در مارس ۲۰۲۰ را ۵۰۰ هزار بشکه در روز دیگر بیشتر کاهش دهند و مجموع محدودیت عرضه خود را به ۱٫۷ میلیون بشکه در روز برسانند.
با این حال مدت این توافق نامعلوم مانده است. این گروه هر شش‌ماه یک بار دیدار رسمی دارد بنابراین اعلام زمان دیدار در مارس باعث شد برخی از تحلیلگران تصور کنند که خط مشی فعلی این گروه تنها در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ اجرا می‌شود.
گوپتا خاطرنشان کرد که کاهش بیشتر تولید نشان می‌دهد که اوپک از وجود مازاد عرضه در بازار نفت حداقل در نیمه اول امسال مطلع است و باید این مازاد عرضه را به نحوی یا از طریق پایبندی بالاتر به پیمان یا حتی کاهش بیشتر تولید به مدت طولانی‌تر، مدیریت کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی