[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۹
  • دوره جدید

وزیر دفاع: راهبرد «قوی شدن» را به عنوان یک تکلیف بر خود واجب می‌دانیم، روزنامه شیراز نوین

وزیر دفاع گفت: بر اساس تدبیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا مبنی بر قوی شدن، این راهبرد را به عنوان یک تکلیف بر خود واجب می‌دانیم.
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به فرمایشات تاریخی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خطبه‌های اخیر نماز جمعه تهران، گفت: معظم‌له در فرازهایی از فرمایشات خود با تأکید بر مقوله «قوی ماندن و قوی شدن» آن را رمز عبور از چالش‌ها و مشکلات دانستند که این نشان از اهمیت قدرت در همه زمینه‌های ملی  به‌ویژه  قدرت نظامی و دفاعی است.
وی افزود: برای قوی شدن باید تمام مؤلفه‌های قدرت از جمله قدرت اقتصادی، فرهنگی، علمی، دفاعی و نظامی را فراهم ساخت و در واقع قدرت دفاعی است که توان مقاومت و  ایستادگی در برابر زیاده خواهی‌های‌دشمنان را فراهم کرده و قادر خواهیم بود از منافع ملی دفاع کنیم. امیر سرتیپ حاتمی اضافه کرد: قدرت دفاعی، بسترساز قدرت و دفاع اطمینان بخش در همه زمینه‌هاست و در واقع پیشرفت سایر مؤلفه‌های ‌قدرت در نظام اسلامی را به وجود‌ می‌آورد.
وزیر دفاع تأکید کرد: دشمن تمام کید خود را برای از بین بردن استقلال جمهوری اسلامی ایران به کار برده است و بنابراین اساس، جمهوری اسلامی ایران یا باید از حق استقلال خود بگذرد و یا اینکه برای حفظ استقلال خود در تمامی مؤلفه‌های قدرت‌ساز  پیشرفت کند.
وی دفاع راهبردی در همه سطوح را یکی از اولویت‌های‌اصلی وزارت دفاع عنوان کرد و افزود: سرمایه انسانی راهبردی و تسلیحات راهبردی دو وجه تکمیل‌کننده دفاع راهبردی قلمداد‌می‌شوند.
وزیر دفاع با اشاره به تاریخ دشمنی آمریکا علیه ملت بزرگ ایران اسلامی خاطرنشان کرد: توطئه‌های‌فرهنگی و اقتصادی، ایجاد بحران‌های‌اجتماعی، تحریم‌ها ‌و تروریست‌سازی در منطقه و در نهایت ترور سردار سپاه اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی در راستای تضعیف جمهوری اسلامی و در نهایت شکست ایران در جبهه نظامی است؛ چرا که آنها اگر ذره‌ای احساس برتری نظامی نسبت به جمهوری اسلامی داشتند به هیچ وجه سایر روش‌ها‌ و شیوه‌های ‌براندازی را علیه ملت بزرگ ایران به کار نمی‌گرفتند.
امیر سرتیپ حاتمی هدف نظام سلطه از تولید و استقرار گروه‌های‌تروریستی در منطقه را نابودی اسلام و به تبع آن جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: بحمدالله به برکت جانفشانی و ایثار رزمندگان محور مقاومت و فرماندهی مقتدرانه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توطئه آنها با شکست مواجه شد.
 وزیر دفاع تأکید کرد:جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است که براساس قدرت و اقتدار درونی هرگونه تهدیدی در هر سطحی را پاسخ خواهد داد و بر اساس تدبیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا مبنی بر قوی شدن،  این راهبرد را به عنوان یک تکلیف بر خود واجب‌می‌دانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی