[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

گردهمایی تجلیل از فرماندهان تخریب‌چی شهید برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- دبیر ستاد یادواره شهدای تخریب‌چی استان فارس اعلام کرد که یک گردهمایی با هدف تجلیل از فرماندهان شهید تخریب‌چی نیروهای مسلح استان‌های فارس و بوشهر پنجشنبه سوم بهمن به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد. محمود رجایی بعداز ظهر سه‌شنبه اول بهمن در جمع خبرنگاران، هدف از این گردهمایی، گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام  و آشنایی بیشتر جوانان شاغل در نیروهای مسلح با آنان است.
او ادامه داد: انتقال تجربیات دوران دفاع مقدس به کسانیکه در گردان‌های مرتبط با تخریب و در نیروهای مسلح شاغل هستند، یکی از اهداف این گردهمایی است.
رجایی مکان این گردهمایی را سالن امام علی(ع) سپاه فجر فارس اعلام و اضافه کرد: در این یادواره، از خانواده ۲۱ فرمانده شهید تخریب‌چی قدردانی خواهد شد.
او با بیان اینکه فارس از لحاظ آمار فرماندهان و جانشینان شهید تخریب‌چی در کشور مقام اول را دارد، این امر را نشان‌دهند نقش برجسته و با اهمیت رزمندگان فارس در دوران دفاع مقدس دانست. این رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس افزود: استان‌های‌فارس و بوشهر بیش از ۴۰۰ شهید تخریب چی تقدیم کشور و نظام اسلامی کرده‌اند.
او گفت: شهدای فارس در این حوزه از یگان‌های لشکر ۱۹ فجر، لشکر ۳۳ المهدی(عج)، تیپ ۵۵ هوابرد، تیپ ۳۷ زرهی، تیپ احمدبن موسی(ع)، تیپ امام حسن مجتبی(ع) وگروه ۴۶ امام هادی(ع) بودند. رجایی گفت: شهید مدافع حرم؛ سجاد دهقانی، از فرماندهان تخریب‌چی تیپ تکاورامام سجاد(ع) کازرون بود. وی با اشاره به اینکه در بسیاری از فیلم‌های‌تلویزیونی و سینمایی تخریب‌چیان  دوران دفاع مقدس را طوری نشان‌می‌دهند که به صورت داوطلب بر روی مین رفته و شهید‌می‌شوند و این موضوع را امری احساسی جلوه داده‌اند، گفت: من به عنوان یک تخریب‌چی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتم باید تأکید کنم که تمام فعالیت‌ها‌و عملیات‌های‌تخریب‌چیان برنامه‌ریزی وکارشناسی شده بود و توسط فرماندهان هدایت می‌شد. مشاور شهردار شیراز در امورایثارگران با تصریح اینکه در بعضی از فیلم‌ها و سریال‌ها حق رزمندگان خصوصاً تخریب‌چی‌ها نامهربانانه نادیده گرفته شده است، گفت: باید این دیدگاه اصلاح شود.
این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه رزمندگان تخریب‌چی همان پیش‌قراولان و ایثارگران عرصه جهاد و مقاومت بودند، گفت: تخریب‌چیان رزمندگانی بودند که ابتدا نَفس خود را تخریب کرده و بعد به جنگ زمین مسلح به انواع سلاح‌های کشنده و مخرب می‌رفتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی