[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

ترافیک صدرنشین لایحه بودجه، روزنامه شیراز نوین

مهندس اسکندرپور در خصوص لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: این بودجه در دو بخش هزینه‌ای‌ و درآمد و در شش محور به شرح ذیل و با تأکید بر عدالت و توسعه زیرساخت‌ها، توسعه عبور و مرور و شبکه حمل و نقل، ایمنی شهر در برابر زمین لرزه و حوادث، حفظ و صیانت از باغات در توسعه فضای سبز، حفاظت از بافت تاریخی شهر و ساماندهی سیما و منظر شهری، کاهش و رفع آلودگی هوا و آلودگی زیست‌محیطی، سلامت اجتماعی، سبک زندگی و حفظ بهداشت روان که تقدیم شورای شهر شد.
وی به بخش هزینه‌ای ‌اشاره کرد و گفت: بخش هزینه‌ای‌لایحه بودجه ۹۹ به مبلغ ۱۳۰۰ میلیارد تومان معادل ۳۰ درصد شامل هزینه‌های‌جاری است و ۳ هزار  میلیارد تومان معادل ۷۰ درصد شامل هزینه‌های ‌عمرانی و در بخش درآمد، شامل ۱۵۰۰ میلیارد تومان ساختمانی معادل ۳۵ درصد، ۶۲۰ میلیارد تومان درآمدهای پایدار معادل ۱۴ درصد‌می‌باشد. وام ۹ درصد، اوراق مشارکت ۳۰۰میلیارد تومان معادل ۷ درصد، فروش دارایی و املاک ناشی از تفکیک و پروژه‌های‌اوراق مشارکت معادل ۸۴۱ میلیارد تومان و سایر ردیف‌های‌درآمدی که معادل ۷۳۹ میلیارد تومان است.
شهردار شیراز با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۹ با افزایش ۳۳ درصدی نسبت به ۹۸ به شورای شهر ارائه شد، گفت: در سال آینده میزان بودجه حمل و نقل و ترافیک به مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد تومان، محیط‌زیست و سلامت و ایمنی ۴۵۰ میلیارد تومان، فرهنگی اجتماعی و گردشگری به مبلغ ۱۹۵ میلیارد تومان، اقتصاد و مالی به مبلغ ۹۴۹ میلیارد تومان، حوزه خدمات مدیریت ۸۶ میلیارد تومان، معماری و شهرسازی به مبلغ یکصد و بیست میلیارد تومان است.
شهردار شیراز بیان کرد: در سال ۹۹ در چندین نوبت به دلیل افزایش قیمت ارز هزینه‌های‌شهرداری به ویژه در حوزه حمل و نقل به شدت افزایش یافته و با توجه به اینکه هزینه نگهداری شهر بالا است، از اعضای شورای شهر در خواست‌ می‌شود تا لوایح عوارضی شهرداری تصویب شود تا بتوان این هزینه‌ها ‌را که در بودجه ارائه شده است، تأمین کنیم. 
وی با اشاره به اینکه مبلغ هزار میلیارد تومان هزینه نگهداری شهر در بخش‌های ‌مختلف ‌می‌شود، گفت: در حوزه پسماند و حمل زباله مبلغ  ۲۲۰ میلیارد تومان، هزینه نگهداری فضای سبز شهری به مبلغ یکصد و ‌پنجاه میلیارد تومان، هزینه ایمنی و آتش‌نشانی معادل ۹۱‌میلیارد تومان و در زمینه یارانه‌های‌حوزه حمل و نقل ریلی  ۱۶۹‌میلیارد تومان یارانه پرداخت‌ می‌شود. 
هزینه نگهداری تسهیلات و ابنیه معادل ۱۵۰ میلیارد تومان است و این رقم‌ها ‌نشان‌ می‌دهد که هزینه‌های ‌جاری شهر در سال آینده ما را به سمتی‌ می‌برد که ناگزیر به افزایش هزینه خواهیم بود.
سهم درآمد پایدار در بودجه شهرداری از دیگر مواردی بود که شهردار شیراز به آن اشاره و بیان کرد: اگر سهم  درآمد پایدارشهرداری‌ها‌ در بودجه دولت افزایش یابد موضوع شهرفروشی حذف خواهد شد. 
این دو مصوبه (مصوبه اخیر مجلس در خصوص مالیات بر ارزش افزوده) موجب افزایش درآمد پایدار شهرداری‌ها‌ خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی