[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

هر نیم ساعت یک نفر بر اثر تصادفات فوت‌ می‌کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس راهور کشور با بیان اینکه هر نیم ساعت یک نفر بر اثر تصادفات در کشور فوت می‌کند، بیان کرد: متأسفانه روزانه در کشور 45الی 60 نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست ‌می‌دهند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار «سیدکمال هادیان‌فر» در سمینار حوادث ترافیکی در شیراز، با بیان اینکه در طول سال بیشترین تصادفات در فارس رخ ‌می‌دهد، گفت: این استان در 9 ماهه اول سال‌جاری رتبه اول کاهش تصادفات در کشور کسب کرده است.
وی با بیان اینکه در طول سال خسارت مالی ناشی از هر فوتی در تصادفات رانندگی، 5.2 میلیارد تومان است، گفت: اگر هزینه‌هایی که از بدو تولد صرف رشد و آموزش یک فرد می‌شود را بررسی کنیم می‌توانیم بگوییم سالانه 34 میلیارد دلار ناشی از تصادفات به کشور متحمل می‌شود. این مقام انتظامی افزود: در 9 ماهه اول سال 98، حدود 36‌درصد تصادفات فوتی ناشی از تخلف نداشتن توجه به جلو بوده که یکی از مصادیق مهم آن، استفاده از تلفن همراه است که میزان بروز خطر تصادف را تا 4 برابر افزایش‌ می‌دهد.
وی با بیان اینکه مدیریت، قوانین و مقررات، راه و جاده، انسان و وسایل نقلیه، مؤلفه‌های اصلی در ایمنی ترافیک و تسهیل در عبور و مرور هستند، گفت: ایمن‌سازی محل تصادف، درخواست کمک از نیروهای امدادی، سازماندهی افراد و تجهیزات در راستای کنترل و روان‌سازی ترافیک و ساماندهی موارد درگیر در تصادف به عهده پلیس‌ می‌باشد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با بیان اینکه در 9 ماهه اول سال‌جاری حدود 13 هزار و 711 نفر از شهروندان بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده‌اند، خاطر نشان کرد: متأسفانه آمار نشان ‌می‌دهد که 1.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
سردار «هادیان فر» افزود: بار سوانح ترافیکی کاهش نمی‌یابد مگر اینکه عوامل خطرساز را به درستی بشناسیم و به جامعه معرفی کنیم و با برنامه، جلب مشارکت عمومی، عزم ملی و آموزش همگانی از عوامل خطرساز اجتناب کنیم. وی با اشاره به اینکه 51 درصد از افرادی که دچار تصادفات ‌می‌شوند در صحنه جان خود را از دست ‌می‌دهند، عنوان داشت: حدود 6 درصد در حین انتقال و 43 درصد در بیمارستان نیز فوت ‌می‌کنند. رئیس پلیس راهور کشور اظهار داشت: نقش خانواده در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از همان اوایل کودکی از طریق کارکردهای آموزشی و فرهنگ‌سازی بسیار مؤثر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی