[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

فعال‌سازی شورای راهبری سند تحول بنیادین در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: از برنامه‌های اصلی ما در فارس، اجرای سند تحول بنیادین به‌عنوان محوری‌ترین و اصلی‌ترین برنامه وزارت است و در همین راستا شورای راهبری در همه ادارات آموزش‌وپرورش در سراسر استان تشکیل و برش‌های مدرسه‌ای و منطقه‌ای این سند شکل‌گرفته است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در جمع رؤسای ادارات آموزش‌ و پرورش سراسر استان که با حضور مدیرکل ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش در شیراز برگزار شد، گفت: هم‌اکنون بیش از 800 هزار دانش‌آموزی در بیش از 8 هزار مدرسه در سراسر استان فارس مشغول به تحصیل هستند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس به برخی از موفقیت‌های استان فارس در حوزه‌های مختلف آموزشی، پرورشی و ورزشی اشاره کرد و گفت: کسب رتبه‌های برتر علمی کشوری و جهانی در جشنواره‌های مختلف علمی، کنکور و المپیادهای جهانی، کسب عناوین برتر کشوری در جشنواره‌های فرهنگی و هنری و مسابقات قرآن، نماز و عترت، کسب مدال در مسابقات ملی و جهانی توسط دانش آموزان ورزشکار فارس ازجمله این موفقیت‌ها است.
وی همچنین گفت: درزمینه ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی نیز فارس توانسته مشارکت خیرین در ساخت این فضاها را جلب نماید که حاصل آن ساخت بیش از 120 پروژه از مجموع 600 پروژه در حال ساخت در این استان توسط خیرین است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: علاوه بر این خیرین بیش از 130 میلیارد تومان تعهد درزمینه ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی متقبل شده‌اند که برخی از آن‌ها به مرحله قرارداد و ساخت رسیده است.
وی در ادامه  با اشاره به شرایط خاص مالی آموزش‌وپرورش، گفت: در فارس با تشکیل کارگروه‌های مختلف مالی، تلاش شده تا  زمینه مولدسازی و استفاده از ظرفیت‌های مالی موجود در آموزش‌وپرورش فراهم شود.
نجفی همچنین گفت: از برنامه‌های اصلی ما در فارس، اجرای سند تحول بنیادین به‌عنوان محوری‌ترین واصلی‌ترین برنامه وزارت است و در همین راستا  شورای راهبری در همه ادارات آموزش‌وپرورش در سراسر استان تشکیل و برش‌های مدرسه‌ای و منطقه‌ای این سند  شکل‌گرفته و به سمت اجرای آن حرکت می‌کنیم.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به تأکید سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش بر مدرسه‌محوری، گفت: تمرکزگرایی در این نهاد تربیتی موجب کند شدن امور، طولانی شدن فرایندها و نارضایتی می‌شود، لذا  باید این قابلیت ایجاد شود تا با تفویض اختیار به مدیران در مراکز استان، مناطق و شهرستان‌ها، زمینه بروز خلاقیت در مدارس  فراهم شود.
وی اصلی‌ترین شاخص در آموزش‌وپرورش را نیروی انسانی دانست و گفت: نیروی انسانی از مهم‌ترین عواملی است که  در تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت بسیار مؤثر ست و بر همین اساس باید به این مهم توجه کرد.
نجفی با  اشاره به کمبود 10 هزارنفری نیروی انسانی در سال آینده در فارس، گفت: مشکلات آموزش‌وپرورش تازگی ندارد و طی دهه‌های اخیر به دلیل عدم توجه به آن هنوز باقی است که رفع آن‌ها نیازمند تحول در برنامه‌های آموزش‌وپرورش است.
وی ضمن تقدیر از تلاش همکاران شاغل در اداره بازرسی در آموزش‌وپرورش استان، گفت: نیروهای بازرسی بازوی توانمند مدیران هستند و در استان فارس همکاران شاغل در این حوزه با توانمندی خوب و هماهنگی مطلوب، با به‌کارگیری نیروهای کیفی در سطح استان نسبت به رسیدگی به امور مختلف اقدام می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی