[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

طلب ۶۰ میلیارد تومانی مجموعه شهرداری شیراز بابت اخذ عوارض، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز خبر داد: قریب به ۶۰میلیارد تومان چک فرم خورده در مجموعه شهرداری شیراز وجود دارد که مربوط به اخذ عوارض است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمد هادی هاشم‌پور در یکصد و نوزدهمین جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: قریب به 60میلیارد تومان چک فرم خورده در مجموعه شهرداری شیراز وجود دارد که مربوط به سنوات گذشته جهت اخذ عوارض است  که بخشی از این مطالبات از طریق مراجعات قانونی پیگیری و وصول می‌شود. معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با بیان اینکه این میزان مطالبات همواره در گردش می‌باشد، افزود:37 درصد از درآمدهای شهرداری شیراز از محل اخذ عوارض ساختمانی و مباحث مربوط به ساخت و ساز و بهای خدمات شهری است. هاشم‌پور با اشاره به آیین نامه تقسیط عوارض و بهای خدمات شهری و با بیان اینکه دریافت عوارض از شهروندان به معنای افزایش نرخ عوارض نمی‌باشد، خاطرنشان کرد: بسیاری از لوایحی که از شورای اسلامی شهر ارسال می‌شود در جهت کمک به شهروندانی است که اقدام به ساخت و ساز می‌نمایند و در بخش بافت‌های فرسوده نیز این اقدام جهت کمک و احیاء به این بافت می‌باشد و بدین‌گونه نیست که لوایحی از این دست به معنای افزایش نرخ عوارض باشند.
وی یادآور شد بسیاری از لوایح مهلت قانونی‌شان رو به پایان است و می‌بایست برای سال آینده براساس قانون، قبل از 15 بهمن‌ماه لایحه جدید برای سال آینده در شورای اسلامی شهر تصویب و به تأیید فرمانداری برسد و از فروردین‌ماه نسبت به وصول اقدام شود

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی