[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

یک سینما سهم زرقان شود، روزنامه شیراز نوین

سعیدرضا امیرآبادی - گروه خبر
فرماندار شهرستان زرقان گفت: دومین شهرک صنعتی زرقان با ضریب اشتغال‌زایی بیش از 5000نفر در این شهرستان احداث می‌شود. مهندس اسفندیار احمدی منش صبح روز چهارشنبه دوم بهمن ماه در جمع خبرنگاران گفت: مذاکره با گروهی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و نیمه‌خصوصی برای احداث دومین شهرک صنعتی با هدف اشتغال‌زایی جوانان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاهی در شهرستان زرقان در حال انجام است و در آینده نزدیک شاهد انعکاس اخبار خوبی در این زمینه خواهیم بود.
وی با اشاره اهمیت مبحث تمرکززدایی برای برطرف ساختن محرومیت‌ها خاطرنشان کرد: متأسفانه شهر پرپیشینه زرقان همیشه زیر سایه شیراز بوده و توجه مطلوب به گسترش زیرساخت‌های لازم در این منطقه صورت نگرفته است. اما با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید، استقلال شهرستان زرقان نقش ارزنده‌ای در پیشرفت و بهبود کیفیت زندگی مردم شریف این منطقه خواهد داشت. فرماندار زرقان افزود: هم اکنون نرخ بیکاری در شهرستان زرقان در حدود 9 تا 10درصد است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود در سال آینده شاهد رونق و بازگشت حجم وسیعی از نیروی کار بومی ‌به این منطقه باشیم. این مقام مسئول با اشاره به هویت سنتی و صنعتی زرقان بیان کرد: در این منطقه بیش از 420واحد صنعتی و 600واحد کارگاهی قرار دارد و این مسئله مسبب آلایندگی‌های محیط زیستی شده که برای برطرف ساختن آن مذاکرات متعدد و ثمربخشی با کارخانه‌ها و پتروشیمی‌ در حال انجام است. مهندس احمدی‌منش تأکید کرد: مردم باید به موازات آلودگی‌های زیست محیطی، از مواهب حضور واحدهای صنعتی در زمینه اشتغال‌زایی نیز برخوردار شوند و شاهد محرومیت و مهاجرت نیروی کار به دیگر استان‌ها نباشیم. وی با اشاره به اهمیت گسترش زیرساخت‌ها در حوزه‌های مختلف گفت: به زودی تمامی ‌34روستای این شهرستان از نعمت گاز برخوردار شده و در حوزه‌های مخابراتی نیز ساکنان مجتمع مسکن مهر امام رضا از خطوط تلفن ثابت بهره‌مند می‌شوند، این در حالی است که عملیات اجرایی فیبر نوری با اعتبار 3میلیاردی کلنگ‌زنی خواهد شد.
مهندس احمدی‌منش در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون آسیب‌شناسی بحران‌های مسکن مهر گفت:  دولت گذشته سیاست مهاجرپذیری پروژه مسکن مهر را بنا گذاشت و از آن جایی که امکان توقف این پروژه با وجود همه مشکلاتی که در بطن خود می‌پروراند وجود ندارد، ما به دنبال انجام اصلاحاتی در آن هستیم. در همین راستا تلاش می‌شود زیرساخت‌های فرهنگی، درمانی، ورزشی و مسیرهای دسترسی برای این پروژه در نظر گرفته شود و از مشکلات مردم بکاهد.
وی با اشاره به برنامه‌هایی که برای گسترش زیرساخت‌ها در حال پیگیری است بیان کرد: یکی از پیش نیازهای اساسی برای حضور سرمایه‌گذاران به ارتقا و استقرار زیرساخت‌های لازم بازمی‌گردد. به همین دلیل با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در حال انجام مذاکره هستیم و امید می‌رود در آینده نزدیک بسیاری از مشکلات مردم در این زمینه مرتفع گردد. فرماندار زرقان با اشاره به الزام سرمایه‌گذاری در عرصه‌های فرهنگی تصریح کرد: این شهرستان دارای دو مرکز فرهنگی است و با این وجود در حال مذاکره با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس برای احداث یک سالن سینما هستیم.
مهندس احمدی منش از ظرفیت‌های شهرستان زرقان برای گسترش پروژه‌های مسکن اجتماعی خبر داد و گفت: نامه‌نگاری‌ها با اداره مسکن شهرسازی انجام شده و این منطقه ظرفیت احداث 5000هزار واحد مسکن اجتماعی را داراست. وی موقعیت شهرستان زرقان را با قرار گرفتن در حدفاصل دروازه قرآن و دروازه ملل استراتژیک ارزیابی کرد و گفت: دسترسی آسان به شاهراه‌های ارتباطی و قرار گرفتن مجتمع‌های آموزش عالی در این منطقه به همراه وجهه صنعتی شهرستان سبب شده است زرقان از قابلیت‌های ویژه ای برای پیشرفت برخوردار شود. فرماندار زرقان در پایان با اشاره به انتخابات اسفندماه سال جاری خاطرنشان ساخت: در شهرستان زرقان بیش از 42هزار نفر واجد شرایط رأی دهی هستند و 42 شعبه اخذ رأی با همکاری یک‌هزار نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ‌همکاری می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی