[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

اقتصاد مقاومتی در برزخ ، روزنامه شیراز نوین

استاندار‌فارس با بیان اینکه تاکنون بعضی از دستگاه‌ها پروژه‌های ‌اقتصاد مقاومتی را معرفی نکرده‌اند، تأکید کرد: سازمان برنامه بودجه با در نظر گرفتن یک زمان‌بندی مشخص به انجام اقدامات مورد نیاز در خصوص پروژه‌های‌معرفی شده بپردازد و دستگاه‌هایی که در معرفی این پروژه‌ها‌ کوتاهی کرده‌اند مورد بازخواست قرار‌ می‌گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان فارس با تأکید بر اینکه پروژه‌های‌ اقتصاد مقاومتی باید بیش از سقف مصوب به نتیجه برسد.
وی به پروژه‌های‌جهاد کشاورزی در زمینه تولید گیاهان دارویی و نهال‌های‌اصلاح شده اشاره کرد و با ابراز خرسندی از اینکه این پروژه‌ها‌ برابر با برنامه تعیین شده و در بعضی موارد بیش از برنامه محقق شده‌اند، گفت: در زمینه استفاده از نهال در گذشته مشکلاتی را برای کشاورزان به وجود آورده بود که امیدواریم با فعالیت این واحدهای تولید نهال شاهد رفع آن در آینده باشیم.
استاندار فارس با بیان اینکه سازمان آب منطقه‌ای‌دو پروژه کنتوردار کردن چاه‌های‌مجاز و پُرکردن چاه‌های‌غیر مجاز را به عنوان پروژه‌های‌اقتصاد مقاومتی بر عهده دارد عنوان کرد: کنتور دار کردن چاه‌های‌غیر مجاز از اولویت برخوردار است چرا که در بسیاری موارد بهره‌برداری بیش از حد مجاز از چاه‌های‌ دارای پروانه بیشتر از چاه‌های‌غیرمجاز است. دکتر رحیمی با اشاره  به محدودیت تولید کنتور‌های‌هوشمند از آب منطقه‌ای‌ خواست با جدیت سهمیه کنتورهایی که باید در استان نصب شود را پیگیری کند.
رفع مشکلاتی همچون  آزادسازی، رفع معارض و تأمین تسهیلات مورد نیاز که در روند احداث آزاد راه شیراز - اصفهان وجود دارد، اتمام و بهره‌برداری از پروژه آزاد راه شیراز- اصفهان  در طول دولت تدبیر و امید، ارتقاء پروژه کمربندی شمال شرق شیراز به آزادراه به منظور ایجاد توجیه اقتصادی و امکان واگذاری به بخش خصوصی از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در این جلسه به آنها تأکید کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اهمیت  بهره‌مندی از تبصره 19 قانون بودجه در خصوص واگذاری پروژه‌های‌بخش دولتی به بخش خصوصی، اظهار کرد: این اقدام در صورت شفاف، معقول و منطقی بودن در  افزایش بهره‌وری، سرعت به بهره‌برداری رسیدن و کاهش هزینه‌های ‌دستگاه‌ها ‌مؤثر است.
استاندار فارس با بیان اینکه تا کنون بعضی از دستگاه‌ها ‌پروژه‌های‌اقتصاد  مقاومتی را معرفی نکرده‌اند، تأکید کرد: سازمان برنامه بودجه با در نظر گرفتن یک زمان‌بندی مشخص به انجام اقدامات مورد نیاز در خصوص پروژه‌های‌ معرفی شده بپردازد.
وی یادآور شد: دستگاه هایی که در معرفی این پروژه‌ها‌ کوتاهی کرده‌اند مورد بازخواست قرار‌می‌گیرند.
وی همچنین با اشاره به نزدیک بودن هفته درختکاری از اداره کل منابع طبیعی خواست نهال‌های‌سازگار با محیط اقلیمی استان را در اختیار نهاد‌ها، دستگاه‌ها، مردم و سازمان‌های‌مردم نهاد قرار دهند تا شاهد یک نهضت کاشت درخت در استان باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی