[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

استاد دانشگاه و جامعه‌شناس: معضل اجتماعی شیراز ١٢ برابر دیگر شهرهای فارس است، روزنامه شیراز نوین

استاد دانشگاه و جامعه‌شناس گفت: جمعیت شیراز ١٢ برابر سایر شهرهای فارس است و این افزایش جمعیت همسو با معضل‌های اجتماعی است.
به گزارش خبرنگار مهر، اردشیر گراوند شنبه در اتاق بازرگانی شیراز بیان کرد: افزایش مستأجران، افزایش افراد باسواد در جامعه رشد جمعیت افزایش‌دهنده معضل‌های اجتماعی است.
وی در خصوص شهر صدرا نیز بیان کرد: صدرا معضلی در فارس است زیرا در شاخص‌های اجتماعی صدرا دارای ٢١ درصد بیکاری و بالاترین نرخ باسوادی در استان فارس بوده و ۵٩ درصد از ساکنان صدرا نیز مستأجرند.
گراوند در خصوص کنترل اجتماعی در استان فارس به خصوص شیراز بیان کرد: در بررسی آماری متولدین شهری شاهد هستیم که تنها ١۶ نفر از ساکنان صدرا در این شهر متولد شده‌اند و ۵٩ درصد ساکنان شیراز نیز متولد این شهرند و ۴٠ درصد از ساکنان شیراز مهاجر بوده‌اند که از این افراد مهاجر ٢٨ درصد افراد از روستا به شهر مهاجرت کرده‌اند.
این جامعه شناس تأکید کرد: محیط‌زیست، بانک مرکزی و تأمین اجتماعی تا زمانی که در اختیار دولت است نمی‌توان انتظار داشت که فعالیت مناسبی در جامعه شکل گیرد لذا اگر دغدغه‌مند معضل‌های اجتماعی هستیم باید تجدید نظر در این حوزه روی دهد.
گراوند افزود: رشد فعالیت‌های اجتماعی در جامعه همراه با مسئولیت است و اگر این رشد در جامعه رخ دهد مسئولیت اجتماعی افراد نیز پس از این موضوع افزایش خواهد یابد
وی در خصوص پیوست اجتماعی نیز متذکر شد: وجود پیوست اجتماعی در فعالیت‌های اجتماعی لازم الاجرا است و باید در تمامی فعالیت‌ها پیوست اجتماعی وجود داشته‌باشد و شهرداری شیراز نیز باید در تمامی فعالیت‌های عمرانی خود به دنبال ایجاد پیوست اجتماعی باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی