[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

نقش کلیدی نماز در تحقق سند تحول بنیادین ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌ وپرورش فارس مهم‌ترین ساحت تربیتی در سند تحول بنیادین را ساحت اعتقادی، عبادی و اخلاقی معرفی کرد و گفت: نماز نقش کلیدی در تحقق این ساحت تربیتی  دارد و از این منظر هم اهمیت بحث نماز برای رسیدن به اهداف تربیتی مهمی که پی گیریم بیش‌ازپیش آشکار است. دکتر علی عسکر نجفی در جلسه ستاد اقامه نماز آموزش‌وپرورش استان، با اشاره به اقدامات خوبی که در حوزه نماز در سطح کشور انجام‌شده، گفت: برگزاری شورای عالی نماز، اجلاس نماز، پیش اجلاس نماز، مسابقات انشای نماز و ... ازجمله مواردی است که در سطح کشور در خصوص بحث نماز اجرا می‌شود که همه نشان  از توجه ویژه حاکمیت به این بحث است. مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر لزوم ترویج  هر چه بیشتر فرهنگ نماز و نمازخوانی گفت: باید این فرهنگ به‌صورت کامل در بین همه آحاد مختلف جامعه خصوصاً در بین دانش‌آموزان نهادینه شود.  
وی مهم‌ترین ساحت تربیتی در سند تحول بنیادین را ساحت اعتقادی، عبادی و اخلاقی معرفی کرد و گفت: نماز نقش کلیدی در تحقق این ساحت تربیتی دارد و از این منظر هم اهمیت بحث نماز برای رسیدن به اهداف تربیتی مهمی که پی گیریم بیش‌ازپیش آشکار است.
نجفی عوامل تأثیرگذار در موضوع ترویج فرهنگ نماز را در دودسته عوامل انسانی و غیرانسانی تقسیم کرد و گفت: عوامل انسانی شامل دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها، معلمان، مدیران، معاونان و ائمه جماعت است.
وی نماز را از اولویت‌های‌برنامه‌های‌آموزش‌وپرورش استان فارس معرفی کرد و گفت: نمازخانه‌ها، اعتبارات، برنامه‌های مختلف درخصوص نماز، دستگاه‌های اجرایی کمک‌کننده در بحث ترویج نماز و مساجد عوامل غیرانسانی مؤثردر ترویج فرهنگ نماز هستند.  
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس  با تأکید بر لزوم نظارت و بازدید از مدارس در بحث نماز گفت: اهمیت نماز برکسی پوشیده نیست و در این راستا باید مدارسی که در این زمینه فعال‌ترند شناخته شوند و به‌عنوان مدرسه الگوی نماز در نظر گرفته شوند. رئیس ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه با اشاره به  این آیه قرآن که خدای تعالی می‌فرماید: ما شمارا زیاد کمک می‌کنیم، گفت: اگر بخواهیم یک کشور عزتمند داشته‌باشیم باید بر بحث‌های معرفتی و خداشناسی تأکید داشته‌باشیم و بچه‌ها را به خدا وصل کنیم. ذوالانوار با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق درزمینه نماز در ابتدای سال،گفت: برای عملی شدن این خیر بزرگ و حیاتی در مدارس، لازم است برای مدیران و مربیان دوره‌های آموزشی در نظر گرفته شود.
قائم‌مقام ستاد اقامه نماز استان فارس نیز در این جلسه گفت: اصل و اساس همه آموزش‌های دینی در نوجوانان و جوانان، خانواده و مدرسه است و اساس همه فعالیت‌های فرهنگی کشور توجه به آموزش‌وپرورش و بحث نماز است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی سقاچی با اشاره به اعزام 900 نفر از روحانیون در سطح مدارس استان و 7 هزار نفر غیر روحانی گفت: بدین ترتیب  در 8 هزار مدرسه  استان نماز جماعت برگزار‌می‌شود. وی افزود: باید تلاش کنیم در شأن جمهوری اسلامی وآموزش ‌وپرورش نماز جماعت در مدارس برگزار شود.
قائم‌مقام ستاد اقامه نماز استان فارس با اشاره به راهکارهای ترویج نماز در مدارس، گفت:  آموزش عوامل اجرایی مدارس و تأکید بر رعایت حداقل 30 دقیقه وقت برای اقامه نماز در مدارس، می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی