[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست فارس عنوان کرد: تلاش محیط‌بانان پارک ملی بمو ستودنی است ، روزنامه شیراز نوین

حمید ظهرابی، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست فارس از تلاش شبانه‌روزی محیط‌بانان پارک ملی بمو برای حفاظت از گونه‌های‌حیات وحش با توجه به سردی هوا، بارش برف، یخ بستن بسیاری از آبگیرها و پوشیده شدن مراتع با برف، خبر داد.
ظهرابی در بازدید شبانه از این پارک ملی و حضوردر کنار محیط‌بانان افزود: در شرایط برف و یخبندان امکان دارد گونه‌های جانوری وحشی به دلیل سرما، عدم یافت منابع غذایی و حافظه ژنتیکی و رفتارهای غریزی اقدام به مهاجرت و خروج از پارک ملی  و مناطق حفاظت شده نموده و به مناطق مسکونی در اطراف روستاها و حتی بافت شهری نزدیک شوند و توسط شکارچیان غیرقانونی شکار شوند. 
این خطر برای گونه آهو در پارک ملی بمو با توجه به رفتارهای غریزی گونه شدید بوده و در سنوات گذشته آسیب‌های‌زیادی به جمعیت آن وارد کرده لذا برای جلوگیری از خطرات احتمالی، ابتدا کریدورهایی که حیوانات ممکن است از آن خارج شوند را مسدود کردیم.
وی بیان داشت: محیط‌بانان پارک ملی بمو هم اکنون برای امدادرسانی، علوفه‌دهی و  ممانعت از خروج حیات وحش در آماده باش بوده و در بخش‌هایی نیز سایه‌بان‌هایی با منابع غذایی تعبیه کرده‌اند و این پارک، به همت محیط‌بانان و کارشناسان محیط طبیعی حفاظت محیط‌زیست استان به صورت شبانه‌روزی تحت عملیات پایش ویژه قرار دارد.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست فارس از رانندگانی که در جاده‌های ‌در مجاورت مناطق حفاظت شده، رانندگی‌می‌کنند خواست: تا با احتیاط بیشتر و با توجه به علائمی که نشان‌دهنده امکان عبور حیوانات وحشی از جاده است از این مناطق عبور کنند و در صورت مشاهده وحوش با شماره تلفن 1540 تماس بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی