[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

مدیرکل کمیته امداد فارس: هزینه تجهیزات پزشکی سرسام‌آور است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه تاکنون حدود ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کارگشایی به نیازمندان پرداخت شده، گفت: آنچه امروز مشکلات مددجویان کمیته را دوچندان کرده هزینه‌های سرسام‌آور تجهیزات پزشکی، رهن و اجاره مسکن است. 
محمدبذرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، در حاشیه برگزاری ملاقات عمومی با مراجعه‌کنندگان به کمیته امداد استان فارس اظهار داشت: یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های ما در کمیته امداد ایجاد یک ارتباط مناسب و منطقی برای برطرف کردن مشکل خانواده‌های عزیز تحت‌حمایت است و به همین خاطر نیز شنبه هر هفته برای دسترسی بهتر بنده و همکاران در درب ورودی کمیته امداد میز ملاقات را دایر کرده و در خدمت آنان هستیم.
وی با بیان اینکه هر شنبه حداقل به طور میانگین 250‌نفر مراجعه‌کننده به کمیته امداد داریم، بیان کرد: متأسفانه به دلیل افزایش فوق‌العاده هزینه‌های درمانی بیشترین نوع درخواست نیازمندان در این زمینه است. بذرافشان گفت: خرید، اجاره و رهن مسکن به همراه مسائل معیشتی خانواده‌ها نیز از دیگر موضوع‌هایی است که مراجعه‌کنندگان پیگیر آن هستند. مدیرکل کمیته امداد استان فارس بیان کرد: علاوه بر مددجویان، افراد نیازمند غیرمددجو نیز به کمیته امداد مراجعه می‌کنند و براساس نیازمندی‌هایی که دارند مددکاران در کوتاه‌ترین زمان، مشکلات آنان را بررسی کرده و در صورت داشتن شرایط، نسبت به حمایت آن خانواده‌ها اقدام می‌شود. بذرافشان گفت: تا به امروز تنها در حوزه وام‌کارگشایی، حدود 50 میلیارد تومان پرداخت تسهیلات داشتیم که با این روش مشکلات بسیاری از این مراجعه‌کنندگان در قالب پرداخت وام کارگشایی برطرف شده است. وی گفت: در حال حاضر تعامل خوبی بین نهادهای مختلف داریم و درخواست ما این است این نهادها و دستگاه‌های اداری که شامل بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، اداره اوقاف و امورخیریه هستند همانند گذشته با همت تمام و به صورت ویژه‌تر دانشگاه علوم پزشکی، ما را همراهی کنند تا نسبت به رفع مشکل نیازمندان قدم برداریم. بذرافشان بیان کرد: در موضوع ملاقات‌های مردمی و میزخدمت تنها به روزهای شنبه اکتفا نمی‌کنیم و در صورتی که در طول هفته در شیراز باشم درب اتاق ما به سمت مددجویان و نیازمندان باز است و حتی در سفرهای شهرستانی هم میزخدمت دایر کرده و برای رفع مشکلات آنان تلاش می‌کنیم تا بتوان گره‌ای از کارآنان را برطرف کرد. مدیرکل کمیته امداد استان فارس گفت: با وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه، میزان نیازهای مردم و مشکلات آنان بیشتر شده و مسائل درمانی به شدت به خانواده‌ها آسیب وارد کرده که نیاز است در این زمینه چاره اندیشی  شود. وی خاطرنشان کرد: هزینه‌های سرسام‌آور برخی تجهیزات پزشکی خانواده‌های تحت‌پوشش را با مشکل مواجه کرده و در مسائل درمانی و پزشکی نیازمند حمایت هستند که از مسئولان و خیران درخواست همراهی را داریم. بذرافشان با بیان اینکه مشکل دیگری که از اواخر سال گذشته و به ویژه امسال شاهد بروز آن بودیم افزایش بی‌رویه اجاره و رهن مسکن است، افزود: این موضوع خانواده‌های تحت‌پوشش و افراد نیازمند را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده و ما نیز در حد امکان از ظرفیت خیرین، صندوق امداد ولایت، حوزه زکات و صدقات در این زمینه کمک می‌کنیم. مدیرکل کمیته امداد استان فارس بیان کرد: تسهیلاتی که کمیته به نیازمندان در قالب مسکن و رهن اعطا می‌شود  20 میلیون تومان است و در کنار آن از کمک‌های موردی و بلاعوض نیز استفاده می‌کنیم.
به گزارش تسنیم، از نیمه اسفند سال 94 که محمدبذرافشان به عنوان یکی از مدیران جوان و موفق، مسئولیت کمیته امداد استان فارس را عهده‌دار شده شنبه‌های هر هفته میز و اتاق خود که در طبقه پنجم است را رها کرده و  در محل درب ورودی این اداره به بررسی مسائل و مشکلات مراجعه‌کنندگان می‌پردازند.  این مدیرکل جهادی معقتد است، برخی از این مراجعه‌کنندگان ناتوان و یا دچار معلولیت هستند و به نوعی شاید شرایط آمدن در طبقه پنجم برایشان فراهم نباشد و بنابراین ما به سمت مردم می‌آئیم تا به آنان خدمت کنیم. براساس این گزارش، برنامه مدیرکل کمیته امداد استان فارس در راستای پاسخگویی به مراجعه‌کنندگان و تکریم ارباب رجوع، یک کار ارزشمند در راستای خدمت به مردم است که کمتر شاهد اجرای چنین برنامه‌هایی در دستگاه‌های اجرایی هستیم.  امیدواریم این مهم که مورد رضایت مردم است، در تمام دستگاه‌ها و نهادهای اداری نیز اجرایی شود و مدیرانی که دسترسی به آنان سخت است و همواره مسئول دفترشان می‌گویند آقای مدیر در جلسه است به خود آیند و جلسه‌هایی که گاهی هیچ منفعت اجتماعی در آن نیست را بر کار مردم ترجیح ندهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی