[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۰
  • دوره جدید

قشقایی برای فجر فجر برای فرار از بحران، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: هفته بیست و یکم لیگ دسته اول فوتبال ایران امروز با برگزاری نه دیدار در شهرهای انزلی، اهواز، تهران، تبریز، اراک، شیراز، سیرجان و بابل به انجام می‌رسد. در مهم‌ترین بازی‌ها، تیم فجرسپاسی میهمان ملوان است و قشقایی در ورزشگاه حافظیه با تیم گل ریحان البرز دیدار می‌کند.
دو تیم شیرازی مجموعاً در شش بازی نیم فصل دوم، تنها چهار امتیاز کسب کرده‌اند که عملکردی بسیار ضعیف به شمار می‌رود. البته قشقایی با نتیجه درخشانی که هفته گذشته در رفسنجان گرفت، اعاده حیثیت کرد. آن سه امتیاز نه تنها وضعیت این تیم را در جدول بهبود بخشید، که برای فجر هم از اهمیت زیادی برخوردار بود. مس رفسنجان جدی‌ترین رقیب حال حاضر فجر در راه صعود به لیگ برتر است. قشقایی امروز هم با تیمی ‌دیدار می‌کند که از رقبای اصلی فجر به شمار می‌رود. 
گل ریحان البرز با هدایت محمد نصرتی، تنها تیمی ‌است که تاکنون هیچ شکستی در کارنامه خود ندیده و با 38 امتیاز در رتبه دوم جدول قرار دارد.
دیدار رفت این دو تیم روز یازدهم شهریورماه در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد و تیم گل ریحان با گل دقیقه 95 سید محسن حسینی موفق به شکست قشقایی شد. تنها دیدار این دو تیم در شیراز نیز به هجدهم اسفند سال گذشته برمی‌گردد که دو تیم در ورزشگاه بزرگ پارس به تساوی بدون گل رضایت دادند.
قشقایی در صورت پیروزی در بازی امروز و شکست سرخپوشان پاکدشت در بازی هم‌زمان، توانایی صعود به رتبه دهم را خواهد داشت. اما در صورت شکست این احتمال وجود دارد که تا سه پله در جدول پایین برود.
فجرسپاسی که در بازی رفت تیم بحران زده ملوان را با چهار گل شکست داد و یکی از تهاجمی‌ترین بازی‌های سالیان اخیر خود را به نمایش گذاشت، امروز در انزلی به مصاف این تیم زخم خورده می‌رود. فجری‌ها در نیم فصل دوم تنها یک امتیاز از سه بازی کسب کرده‌اند و با سه پله سقوط، در رتبه پنجم قرار دارند. این تیم برای کسب جواز صعود به لیگ برتر، 13 هفته فرصت دارد تا به یکی از دو رتبه بالای جدول برگردد.
ملوان که تا هفته دهم حتی یک پیروزی هم در کارنامه نداشت، در حد فاصل هفته‌های یازدهم تا شانزدهم چهار پیروزی کسب کرد و اوضاع خود را کمی ‌بهبود بخشید. اما دوباره روند ناکامی‌های این تیم آغاز شد و در چهار هفته گذشته سه تساوی، یک شکست در کارنامه این تیم به ثبت رسید. محمد احمدزاده و مازیار زارع مربیان قوی سپید انزلی هستند. با اعلام کادر پزشکی تیم ملوان، سه بازیکن انزلی‌چی‌ها در دیدار برابر داماش دچار مصدومیت شدند. 
میثم شاه مکوندزاده که در جریان این بازی از ناحیه دنده به شدت آسیب دیده بود، پس از عکس‌برداری در بررسی اولیه شکستگی در انتهای خارجی دنده هشتم مشاهده شده که نظر قطعی بعد از انجام اسکن سه بعدی اعلام خواهد شد. لذا احتمال دوری ۳ تا ۴ هفته ای برای این بازیکن وجود دارد. حافظ یعقوبی، دیگر بازیکن ملوان که برخورد شدیدی در این مسابقه داشت، با مصدومیت و درد شدید از ناحیه کمر مواجه شده است که پس از بررسی‌های بیشتر نتیجه نهایی اعلام می‌شود. همچنین مهیار زحمتکش کاپیتان ملوان دچار ورم در قسمت قوزک داخلی است که کادر پزشکی ملوانان در تلاش است وی را به بازی برابر فجرسپاسی برساند.
فجر در صورت پیروزی در انزلی شانس این را دارد که دو پله در جدول صعود کند، اما در صورت تساوی یا شکست ممکن است یک پله دیگر سقوط کند و در رتبه ششم بایستد. 
برنامه و اسامی ‌داوران بازی‌های امروز 
* ملوان بندرانزلی - فجر سپاسی شیراز - ساعت ۱۴- ورزشگاه تختی انزلی
داوران: سعید رحیمی‌مقدم، ایوب غلام‌زاده، حسین گلشنی، شبیر بهروزی، ناظر داوری: رامین عرفانیان
* استقلال خوزستان - سپیدرود رشت - ساعت ۱۴- ورزشگاه تختی اهواز
داوران: مسعود حقیقی، حمید سبحانی، بهزاد پناهی، مجتبی شجاعی، ناظر داوری: یدالله جهانبازی
* نیروی زمینی تهران - مس رفسنجان - ساعت ۱۴- ورزشگاه غدیر تهران
داوران: سیدمهدی مرجان‌زاده، یعقوب سخندان، جعفر مهاجر، عباس مهدی‌زاده، ناظر داوری: مهرداد ذهبی
* شهرداری تبریز - بادران تهران - ساعت ۱۴- ورزشگاه اختصاصی شهرداری تبریز
داوران: فرزاد منصوری، فرزاد بهرامی، هیوا بهمنی، پیام ساری اصلانی، ناظر داوری: حسین خانبان
* آلومینیوم اراک - خوشه طلایی ساوه - ساعت ۱۴- ورزشگاه امام خمینی اراک
داوران: یعقوب آشوری، علی احمدی،  صادق رستمی، حامد صادقی جو، ناظر داوری: محمود رفیعی
* قشقایی شیراز - گل ریحان البرز - ساعت ۱۴- ورزشگاه حافظیه شیراز
داوران: عبدالنبی پورخلف، ولی کاوسی، نجف پناهی، احمد مرشدی، ناظر داوری: روح الله ارشادی
* سرخپوشان  پاکدشت - مس کرمان - ساعت ۱۴- ورزشگاه شهدا  اسلامشهر
داوران: امیر ایار، محمد راهی، سیاوش باقرنژاد، سعید لهراسبی، ناظر داوری: حسین نجاتی
* آرمان گهرسیرجان - داماش گیلان - ساعت ۱۴- ورزشگاه امام علی کرمان
داوران: عنایت قوچ کانلو، محمدرضا مدیر روستا، علی رعیت، علیرضا حیدرپناه، ناظر داوری: قاسم واحدی
* رایکا بابل - نود ارومیه - ساعت ۱۴ - ورزشگاه هفتم تیر بابل
داوران: علی صفایی، محمدعلی پورمتقی، رحیم حاجیلو، عبدالحسین باستان، ناظر داوری: حسین عرب براقی.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی