[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

آرزو دارم پدرم بازی‌هایم را تماشا کند وقتی از هندبال به فوتسال آمدم، کسی به پیشرفتم اعتقاد نداشت، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: حانیه فرهادی متولد ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۸۰ هم‌اکنون با تیم ملی زیر 20 سال ایران در تاجیکستان به سر می‌برد. او دروازه‌بان تیم پویندگان صنعت فجر شیراز است و از امیدهای آینده فوتسال بانوان به شمار می‌رود. 
فرهادی درباره چگونگی ورودش به عرصه ورزش می‌گوید: من ورزش را از رشته هندبال شروع کردم. در یازده سالگی به سراغ هندبال رفتم و پس از سه سال که دروازه‌بان لیگ هندبال بودم، به دلیل کم‌توجهی مسئولان به این رشته و علاقه شدید خودم به فوتبال و تشویق‌های پدرم، به سمت فوتسال رفتم و از سطح مدارس کارم را در این رشته شروع کردم. وقتی از هندبال به فوتسال آمدم، تقریباً شاید دو یا سه مربی از من حمایت کردند و خیلی‌ها بر این عقیده بودند که من در فوتسال  پیشرفتی نمی‌کنم. به همین دلیل حمایتی از من نمی‌کردند و می‌گفتند بهتر است که به هندبال برگردم. تعداد انگشت‌شماری بودند که به من کمک می‌کردند و حتی خیلی از مواقع تنها تمرین می‌کردم. مربی اختصاصی یا مربی دروازه‌بانی نداشتم؛ اما با هر سختی که بود توانستم تمرین کنم و در مدت زمان خیلی کمی ‌به تیم ملی فوتبال و بعد هم به تیم ملی فوتسال دعوت شدم  و در لیگ برتر بازی کردم.
حانیه فرهادی ادامه می‌دهد: در ۱۴ سالگی برای تیم‌های دانشگاه آزاد گناوه، هییت فوتبال کازرون و پارس جنوبی جم در لیگ‌های دو و سه بازی کردم. در ۱۵ سالگی به لطف خدا توانستم وارد لیگ برتر بزرگسالان کشور شوم و الان ۳ سال است که در خدمت تیم خوب پویندگان صنعت فجر شیراز هستم.
دروازه‌بان 18 ساله تیم ملی زیر 20 سال ایران در خصوص رقابت‌های بین‌المللی که هم‌اکنون در آن حضور دارد، می‌گوید: امسال اولین دوره مسابقات کافا یا همان آسیای مرکزی فوتسال زیر ۲۰ سال به میزبانی تاجیکستان برگزار می‌شود و ۶ تیم در این مسابقات حضور دارند که اکثراً از ملی پوش‌های فوتبال پایه خود استفاده کرده‌اند. تیم زیر ۲۰ سال ایران که دو سال پیش زیر نظر خانم شهناز یاری تمرینات خودش را شروع کرده بود، امسال مجدداً با حضور خانم نیلوفر اردلان تیم تشکیل شد و ما در دو اردو زیر نظر کادر فنی جدید حضور داشتیم. خدا را شکر از نظر فنی سطح تمرینات بسیار بالا و باکیفیت بود و با آمادگی نسبتاً خوبی به مسابقات اعزام شدیم.
فرهادی درباره مشکلات و دغدغه‌های دختران فوتسالیست در ایران می‌گوید: مشکلات فوتسال و ورزش بانوان در کشور که بحثی قدیمی ‌و تکراری است. بحث مدیریتی و کمبود اسپانسر، کمبود حمایت‌های لازم، نبود امکانات و رسیدگی‌های مناسب و غیره همگی باعث می‌شوند پیشرفت لازم در عرصه ورزش بانوان صورت نگیرد یا به کندی انجام شود. اسپانسر‌ها از تیم‌داری خودداری می‌کنند و این یک مشکل بزرگ و اساسی در ورزش بانوان است. امیدوارم در آینده این مشکلات حل شوند تا دختران شیرازی و بانوان ایرانی روز به روز در عرصه‌های مختلف ورزشی قدرتمندتر ظاهر شوند. 
حانیه فرهادی در پاسخ به این سوال که آرزوی ورزشی‌ات چیست، پاسخ قابل تأملی می‌دهد: من از کودکی رؤیای بازی با لباس تیم ملی و بازی در لیگ‌های اروپایی را داشتم؛ اما آرزویم این است که روزی شرایط طوری محیا شود که پدرم بازی مرا از نزدیک تماشا کند.
دروازه‌بان آینده‌دار فوتسال شیراز در پایان گفت: باید از خانواده‌ام که در همه مواقع و در هر شرایطی کنار من بودند و هیچ وقت تنهایم نگذاشتند و مربی توانمند خود جناب آقای امید ابراری نیا که به جرأت می‌توان گفت یکی از اسطوره‌های تکرار نشدنی دروازه‌بانی فوتسال فارس و ایران هستند تشکر کنم و قدردان تمامی زحمات ایشان باشم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی