[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

غفلت از ارزش‌ها جامعه را با زیان فرهنگی مواجه می‌کند، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه غفلت از ارزش‌ها جامعه را با ضرر و زیان فرهنگی مواجه می‌کند، گفت: امروز با افراط و تفریط شکل فرهنگی کشور تغییر کرده است.
حجت الاسلام محمد رضایی یکشنبه ٦ بهمن در کارگروه زنان و خانواده استان فارس ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س)، بیان کرد:  امام خمینی(ره) در برخورد با مسائل دینی، مذهبی و مکتبی هم ارتباط عاطفی و هم ارتباط عقلی را مدنظر قرار می‌داد. او با تصریح بر اینکه اگر بنا باشد با گریه به بهشت برویم پس اولین کسی که باید به بهشت برود عمر بن سعد است، افزود: اشک خوب است اما باید همراه با عقلانیت باشد. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس ادامه داد: اگرچه چادر و محاسن نماد دین است اما اگر می‌خواهیم حضرت زهرا(س) الگوی عملی زنان باشد باید تلاش کنیم تا نگاهمان به جامعه نگاه شیعی با بهره‌گیری از حرکت معصومین شود نه اینکه حرکت‌مان تنها در نذر و سفره‌ها باشد، چون گاهی این نذر و سفره‌ها تنها برای ریا برگزار می‌شود. او با تأکید بر اینکه مساجد ما باید حکایت از تاریخ اسلام داشته‌باشند، گفت: معماری مسجد ما امروز معماری تاریخ اسلام نیست در حالی‌که امروز در اروپا، غربی‌ها این کار را می‌کنند و تاریخ مسیحیت، چگونگی تولد و اذیت و آزارهای حضرت مریم(س)، سخن گفتن عیسی مسیح و نهایتاً به صلیب کشیدن را در یک کلیسا نشان داده‌اند. 
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های دهه فجر اشاره و خاطرنشان کرد: هدف ما در اجرای برنامه‌های این ایام، معرفی انقلاب به اشکال مختلف است.
رضایی همچنین خواستار ورود جدی و با برنامه به فضای مجازی شد و گفت: پرسش‌هایی را در فضای مجازی بی‌جواب گذاشتیم که موجب شده تا بهترین نوجوانان و جوانان ما به بیراهه کشانده شوند.  او با بیان اینکه بسیاری در فضای مجازی در سایت‌های گوناگون و در شبکه‌های محتلف ایجاد شبهه می‌کنند، گفت: شبهه‌ای که در تلگرام ایجاد می‌شود باید در همین فضا پاسخ داده شود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس ادامه داد: مکتب ما غنی و دارای جواب‌های اقناع کننده در تمام مسائل است، پس چرا باید جا بزنیم و اشتباه کنیم؟
رضایی اظهار کرد: گروهی از سال گذشته راه‌اندازی کرده‌ایم و با تولید محتوا در حال پاسخ به شبهات ایجاد شده است اما کافی نیست و باید تلاش بیشتری کنیم.
این مقام روحانی با تأکید بر اینکه انقلاب ما یک انقلاب بی‌نظیر بود و دنیا در برابرش ایستاد اما نتوانست آن را به زانو در بیاورد، گفت: امروز هم دنیا در برابر انقلاب ایستاده تا در عرصه اقتصاد آن را ضربه فنی کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی