[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

مالیات جایگزین نفت ‌می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-  استاندار فارس با تأکید بر اینکه نباید بخش گردشگری را با اظهارنظر غیرمسئولانه دچار خسران و ضرر بیشتر کنیم، گفت: نباید خودمان جو و امنیت روانی را به سمتی ببریم که به ضرر این بخش باشد.
دکترعنایت‌الله رحیمی یکشنبه ٦ بهمن در جلسه با اعضای صنوف گردشگری استان فارس از فعالان گردشگری استان خواست تا انتظارات و پیشنهادات خود را در یک چارچوب قانونمند به مدیران متولی ارائه کنند.
او به برخی از موضوعات مطرح شده در این جلسه از جمله پروانه موقت، تأمین اجتماعی و مالیات اشاره و خاطرنشان کرد: امروز وضعیت اقتصاد کلان کشور بر کسی پوشیده نیست، اما بعضی مطالب را از کسانی می‌شنویم که با اطلاعات و جایگاه آنها منطبق نیست.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه اگر به دنبال تحول در گردشگری به عنوان یک صنعت رو رشد هستیم باید دیدگاه‌مان رو به جلو باشد و به دنبال اصلاح در روش‌ها باشیم، عنوان کرد: برخی مطالب مطرح شده در این جلسه رجعت به گذشته است و باید دقت داشت که نمی‎توان از همه دنیا بخواهیم که به عنوان گردشگر به ایران بیایند اما به آنها فحش دهیم!
دکتررحیمی ادامه داد: باید بپذیریم که نفت تقریباً از درآمدهای کشور در حال حذف شدن است و سیاست‌گذاری‌های کلان باید به سمت اداره کشور با مالیات رود، اما مالیات زمانی گردش دارد که اقتصاد رونق داشته‌باشد.
او خاطرنشان کرد: طبق قانون یکسری فعالیت‌ها داریم که می‌تواند در دفاتر مسکونی انجام شود که البته قانون آن مربوط به گذشته است و جایگاه ما هم این نیست که مباحث مرتبط با آنها را با استنباط از قانون تفسیر کنیم.
استاندار فارس خطاب به فعالان گردشگری حاضر در جلسه گفت: احتمالاً در آینده محتوا و شکل و روال کار شما با توجه به توسعه فضای مجازی تغییر خواهد کرد، لذا باید با توجه به تحولات امروز و تکنولوژی، محیط‌های‌قانونی را منطبق بر این نوع رفتارها کنیم.
دکتررحیمی به رونق اقتصادی و اشتغال در کنار فعالیت هتل‌ها و واحدهای اقامتی اشاره و عنوان کرد: حفظ نیرو در هتل‌ها در شرایط جنگ اقتصادی کار پسندیده‌ای است و درک عمیقی از شرایط جنگ اقتصادی نیاز است، چرا که دامنه وسیعی دارد و تمام اقشار و مردم درگیر این موضوع خواهند بود.
او با بیان اینکه در زمان جنگ حلوا توزیع نمی‌کنند چون طبیعتاً یکی کمتر و یکی بیشتر ضرر می‌کند، گفت: امیداریم تصمیم گیرندگان بین‌المللی عقل را پیشه کنند و از زیاده خواهی‌هایشان دست بکشند.
استاندار فارس همچنین با بیان اینکه همه خدمات آب، گاز و برق با بیش از ٦٠ درصد یارانه به مردم ارائه می‌شود، افزود: نظام و کشور تلاش کرده تا با همین یارانه‌ها به مردم کمک کند.
رحیمی با  اشاره به مشکلاتی که فعالان گردشگری با بانک‌ها دارند، اظهار کرد: بانک یک بنگاه اقتصادی است و پول خود شما را به عنوان تسهیلات می‌دهد و نمی‌توانیم بگوییم وام بده اما پولت را پس نگیر.
او با بیان اینکه درآمد صنعت گردشگری سهل‌الورودتر از درآمدهای ارزی ماست، گفت: برای گذر از این دوران سخت که همه ما آن را درک می‌کنیم باید تلاش کنیم، چرا که برخی تنش‌ها تأثیر دائمی بر صنعت گردشگری ندارد.
استاندار فارس عنوان کرد: گردشگر وقتی بداند فضا امن است تصمیم به سفر می‌گیرد لذا نباید بخش گردشگری را با اظهارنظر غیرمسئولانه دچار خسران و ضرر بیشتر کنیم.
دکتررحیمی با بیان اینکه راه‌ها یکی از زیرساخت‌های اساسی گردشگری است که در این راستا تلاش زیادی برای بهره‌برداری از آزادراه شیراز به اصفهان می‌شود، عنوان کرد: اگر به دنبال توسعه فرودگاه خارجی و ثبت محور ساسانی و ثبت جهانی شهر منبت می‌رویم، همه در راستای رونق گردشگری است.
او همچنین داشتن یا نداشتن خانه مسافر در استان را نیاز مطالعه دقیق دانست و گفت: با ممنوعیت ایجاد کردن موجب محدودیت در استفاده اقشار مختلف از صنوف گردشگری می‌شویم.
استاندار فارس با بیان اینکه جامعه هدف صنوف گردشگری مشخص است و کل گردشگران جامعه هدف هتل‌ها و مهمانپذیرهای ما نیست، ابراز امیدواری کرد که سند گردشگری فارس متحول و عملیاتی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی