[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

هویت ایرانی- اسلامی در دوره پیش‌دبستانی نهادینه شود، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس گفت: تأکید ما بر تقویت هویت ایرانی- اسلامی در دوره پیش‌دبستانی برای همه کودکان ایران است که درواقع ما این کار را از مهرماه سال جاری با برگزاری کلاس‌های توانمندسازی مربیان پیش‌دبستانی در فارس آغاز کردیم.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، محمد فیاض‌پور در کارگروه هماهنگی و برنامه‌ریزی سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش‌دبستانی، گفت: در آموزش ابتدایی باید به موضوع هویت نگاه عمیق و ریشه‌ای داشته باشیم و آن را به گفتمان غالب خود تبدیل کنیم. معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس، گفت: هویت ملی مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، وابستگی‌ها و مرزهای جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی، حماسی و قومی زندگی انسان را دربرمی گیرد که باید هر عضو از افراد  جامعه با توجه به ویژگی‌های هویت به آن افتخار کند و احساس غرور کند. وی با اشاره به برگزاری سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش‌دبستانی در فارس، گفت:  نگاه نوجوانان و جوانان ما به آن‌سوی مرزها ناشی از احساس کمبود شخصیتی و هویتی در آن‌ها است و بااحساس این خلأ  از 3 سال پیش در کشور این همایش پایه‌ریزی شده  است. فیاض‌پور گفت: باهدف ایجاد هویت در کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی در فارس این همایش را پذیرفتیم  چراکه اساس شکل‌گیری هویت در این دوران است و  از این طریق به بچه‌های ایران پیام دهیم که ما ایرانی‌ها دارای تمدنی عمیق و ریشه‌دار ازنظر ملی و مذهبی هستیم.
معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس جنبه‌های ملی را از جنبه‌های دینی هویت جدا ندانست و گفت:  هویت پروسه‌ای دینی است و خودباختگی ملی می‌تواند خودباختگی دینی را موجب می‌شود، چنانچه کم‌رنگ شدن هویت دینی موجب مهاجرت فرزندانمان به غرب شده است. فیاض‌پور دین اسلام را در شکل‌گیری هویت ایرانی مهم دانست و گفت: یکی از ارکان مهم در شکل‌گیری هویت ملی  جغرافیا و سرزمین ایران است و فارس نیز خواستگاه این تمدن عظیم است.
وی ادامه داد: از ارکان دیگر آن  زیان فارسی است که همه آن‌ها در فارس ریشه دارد و در وجود مردم عجین شده و  نشان از این است که این میزبانی به‌حق  شایسته مردم فارس است.
معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس تسهیل دسترسی آسان و بروز به داده‌ها، دانش و اطلاعات روز با محوریت هویت در قالب رسانه‌های دیداری، شنیداری، حقیقی و  مجازی، تولید دانش و اندیشه‌های هویتی و انتقال آن با روش‌های علمی و دانشگاهی  به مخاطبان خود را از دیگر اهداف این همایش برشمرد.
وی در پایان خواست تا دانشگاه شیراز  نیز در کنار آموزش‌وپرورش در این مهم یاری دهد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی