[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

دومین پیروزی بزرگ قشقایی ادامه ناکامی‌های فجر در انزلی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در روزی که فجرسپاسی به روند ناکامی ‌و نزولی خود ادامه داد، قشقایی به دومین پیروزی بزرگ دست یافت. بدین ترتیب هفته آینده شهرآورد شیراز در شرایطی برگزار می‌شود که دو تیم از نظر فنی و روحی در شرایط کاملاً متفاوتی به سر می‌برند.
در هفته بیست و یکم مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ایران، دیروز هشت دیدار برگزار شد و یک دیدار به تعویق افتاد. در مهم‌ترین بازی این هفته، دو تیم پرطرفدار ملوان بندرانزلی و فجرسپاسی شیراز در ورزشگاه قدیمی ‌تختی انزلی به مصاف هم رفتند که این بازی با دو گل به سود ملوان به پایان رسید.
محمد احمدزاده، سرمربی ملوان این نفرات را از ابتدا در ترکیب قرار داده بود: مبین عشایر، مهیار زحمتکش، محمدرضا محرمی، پرهام صیاد، حافظ یعقوبی، سیامک کوروشی، محمد حسین‌پور، ارسلان تفضلی، رضا درویشی، مهدی ‌هاشمی‌نژاد و محمدعلی اکبرخواه.
داوود مهابادی هم از سعید جلالی راد، محمد قنبری، امیر شبانی، احسان علوان زاده، امیرحسین صدقی، ایوب کلانتری، علی اکبر حیدرنیا، اسماعیل بابایی، میلاد احمدی، محمدحسین کریم زاده و بابا محمدی در ترکیب اصلی استفاده کرد.
بازی با فشار زیادی ملوانان روی دروازه فجر آغاز شد و در همان ده دقیقه ابتدایی چندین کرنر روی دروازه فجر ارسال شد که بالاخره در دقیقه 10 ارسال حافظ یعقوبی با ضربه سر رضا درویشی به گل اول بازی تبدیل شد.
در ادامه، رفته رفته فجر از زیر فشار خارج شد و حملاتی روی دروازه میزبان انجام داد. مهم‌ترین موقعیت فجری‌ها در دقیقه 28 به دست آمد و روی کرنر ارسالی اسماعیل بابایی، ضربه سر امیر شبانی به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
در پی اعتراض‌های مکرر نیمکت نشینان فجرسپاسی به نحوه قضاوت سعید رحیمی‌مقدم، این داور در دقیقه 38 داوود مهابادی را با کارت زرد جریمه کرد. اما اعتراض‌های مهابادی از این لحظه به بعد شدت گرفت و او در دقیقه 40 از روی نیمکت اخراج شد. مهابادی پس از دریافت کارت قرمز هم حاضر به خروج از زمین نبود و بالاخره پس از چند دقیقه تأخیر، راهی سکوها شد. در نهایت، نیمه نخست این مسابقه پس از چهار دقیقه وقت اضافه، با یک گل به سود ملوان به پایان رسید.
در نیمه دوم انتظار می‌رفت فجر حملات بیشتری روی دروازه ملوان انجام دهد؛ اما این اتفاق رخ نداد. ورود بهروز هوشمند و ایمان شوریابی، دو بازیکن بلندقامت فجر هم تغییری در نحوه بازی ایجاد نکرد و این ملوان بود که میل بیشتری به گل‌زنی نشان می‌داد. بالاخره در دقیقه 72 دومین گل ملوان هم وارد دروازه فجر شد. این بار ارسلان تفضلی روی یک شوت از پشت محوطه جریمه دروازه سعید جلالی راد را فرو ریخت.
فجر حتی پس از این گل هم توانی برای حمله از خود نشان نداد و به ندرت در محوطه جریمه ملوان صاحب موقعیت گل‌زنی شد. در نهایت این بازی پس از چهار دقیقه وقت اضافه در نیمه دوم و در مجموع 98 دقیقه، با پیروزی دو بر صفر ملوانِ پایین جدولی به پایان رسید.
اما در شیراز تیم قشقایی با یک گل تیم مدعی گل ریحان البرز را شکست داد تا تنها خط تیره جدول لیگ یک از بین برود. گل ریحان در بیست هفته گذشته هیچ شکستی در کارنامه نداشت؛ اما دیروز مغلوب شاگردان رشید طهماسبی شد.
طهماسبی در این مسابقه این نفرات را در ترکیب اصلی قرار داده بود: مسلم حق شناس، مجید ایوبی، سیداحمد حیات‌منش، پوریا زارع، جواد عباسی، محمدرضا فیروززاده، سعید زارع، حسین صادقی، حسین حیدری، مرتضی ‌سنجانکی و علی آزادمنش.
در سوی مقابل، محمد نصرتی که هفته گذشته اخراج شده بود و از روی سکوها تیمش را هدایت می‌کرد، حجت صادقی، امید نظامی‌پور، مصطفی اکرامی، محمدحسین مهرآزما، حمیدرضا دیوسالار، میلاد ابطحی، محمد پاپی، کیانوش میرزایی، سیدمحسن حسینی، شاهین مجیدی و اکبر آفاقی را در ترکیب ابتدایی قرار داده بود.
در نیمه اول برتری با تیم قرمزپوش کرجی بود و این تیم در دقایق 13 و 14 دوبار تا آستانه گل‌زنی هم پیش رفت. اما قشقایی در این نیمه حتی یک موقعیت نصفه و نیمه برای گل‌زنی ایجاد نکرد و به چند حمله بی‌اثر بسنده کرد. خطاهای فراوان تیم گل ریحان، از نکات شایان ذکر نیمه نخست بود.
اما در نیمه دوم شرایط به طور کلی تغییر کرد. قشقایی بازی را بهتر آغاز کرد و بهتر هم ادامه داد. در دقیقه 66 یک ضربه خطا در گوشه زمین برای قشقایی اعلام شد. حسین حیدری، بازیکن جدید و مؤثر قشقایی پشت توپ قرار گرفت و آن را به محوطه جریمه ارسال کرد. توپ با دست مدافع گل ریحان برخورد کرد و عبدالنبی پورخلف دستور به ضربه پنالتی به سود قشقایی داد. سه دقیقه طول کشید تا محمدجواد عباسی پشت توپ بایستد. او با ضربه‌ای دقیق و زمینی، توپ را به گوشه دروازه حجت صادقی رساند.
پس از این گل، تیم میهمان میل بیشتری برای حمله از خود نشان داد؛ اما این قشقایی بود که در دقایق 72 و 73 دو موقعیت بسیار عالی گل‌زنی را از دست داد. ابتدا حسین حیدری پس از دریبل دو مدافع حریف با صادقی تک به تک شد؛ اما ضربه نهایی او را این دروازه‌بان دفع کرد. در دقیقه 73 هم مرتضی سنجانکی در شرایط عالی گل‌زنی قرار گرفت؛ اما ضربه بسیار بدی به توپ زد تا این موقعیت طلایی از دست برود.
در ادامه قشقایی به خوبی بازی را کنترل کرد و گل ریحان با امید به قد و قامت بازیکنانش، رو به بازی هوایی آورد؛ اما هرگز نتوانست گزندی به دروازه میزبان وارد کند. بالاخره پس از 4 دقیقه وقت اضافه، این بازی با پیروزی بزرگ قشقایی به پایان رسید. بدین ترتیب قشقایی 26 امتیازی شد و به رتبه دهم جدول صعود کرد.
در سایر دیدارها تیم صدرنشین مس رفسنجان موفق شد در تهران نیروی زمینی را با نتیجه سه بر دو شکست دهد و با 42 امتیاز و چهار امتیاز اختلاف با تیم دوم، در رتبه نخست جای بگیرد. نود ارومیه در بابل با تساوی بدون گل مقابل رایکا متوقف شد و با 37 امتیاز در رتبه سوم باقی ماند. خوشه طلایی ساوه در اراک با نتیجه دو بر یک مغلوب آلومینیوم شد. دیدار تیم‌های شهرداری تبریز و بادران تهران به دلیل بارش برف سنگین در تبریز به تعویق افتاد و شاید امروز برگزار شود. دیدار تیم‌های سرخپوشان پاکدشت و مس کرمان با تساوی دو دو به پایان رسید. آرمان گهر سیرجان هم با نتیجه جالب سه بر صفر از سد داماش گیلان گذشت.
در جدول رده بندی مس رفسنجان با 42 امتیاز صدرنشین است، گل ریحان البرز با 38 و نود ارومیه با 37 امتیاز دوم و سوم هستند. فجرسپاسی با 34 امتیاز به رتبه ششم سقوط کرد و قشقایی با 26 امتیاز در رتبه دهم قرار گرفت.
در هفته بیست و دوم رقابت‌ها روز یکشنبه آینده شهرآورد شیراز بین دو تیم فجرسپاسی و قشقایی در ورزشگاه شهید دستغیب برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی