[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

وزیر صنعت: ۲هزار میلیارد تومان برای تقویت صادرات کشور اختصاص یافت، روزنامه شیراز نوین

ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات از منابع صندوق بانک‌ها ‌برای تقویت شرکت‌های‌صادراتی کشور با نرخ سود ۱۴٫۵ درصد اختصاص یافته است. وی  اظهار داشت: سرعت بازگشت ارز حاصل از صادرات امسال کشور چند برابر سال قبل است و  این نشان‌دهنده بهتر شدن تصمیم‌گیری‌ها ‌می‌باشد. وی تأکید کرد: یکی از راهبردهای اساسی ما در کشور بر اساس محورهای هفتگانه  افزایش صادرات است که در ذیل آن ۱۵ کشور همسایه قرار دارد.
رحمانی با اشاره به عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا گفت: با برخی از این ۱۵ کشور در خصوص تعرفه ترجیحی و آزاد مذاکره کرده‌ایم. وی ادامه داد: امسال  صادرات فرآورده‌های‌معدنی کشور افزایش یافته و برعکس میزان صادرات موادخام معدنی را کاهش داده ایم. وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به تأکید رهبر انقلاب در سال جاری بر رونق تولید اضافه کرد: اولویت نخست ما حفظ تولید و اشتغال موجود است. ملاک این است که تولید تعطیل نشود. رحمانی گفت: در ستاد تسهیل، شرط اول و آخر ما این است که واحد تعطیل نشود و اگر تشخیص داده شد واحدی تعطیل بماند بانک با مقررات خود اقدام کند که بانک‌ها ‌می‌توانند امهال و یا تقسیط کنند.
وی همچنین با تأکید بر اهمیت تولید محصولات دانش‌بنیان اظهار داشت: اگر محصولات ما دانش‌بنیان باشد قابلیت بازاریابی در کشورهای مختلف برای صادرات حتی کشورهای اروپایی را خواهند داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی