[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

امیرعبداللهیان: رفتار آمریکا در مذاکرات موسوم به صلح توأم با حسن‌نیت نیست، روزنامه شیراز نوین

دستیار ویژه رئیس مجلس با بیان اینکه آمریکا رفتار سازنده‌ای در منطقه ندارد، گفت: ما به آمریکا هیچ اعتمادی نداریم و رفتار آنها در مذاکرات موسوم به صلح را توأم با حسن‌نیت نمی‌دانیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، حسین‌امیرعبداللهیان مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در دیدار تادامیچی یاماموتو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از هر مکانیزمی با محوریت دولت مرکزی افغانستان و مشارکت همه طرف‌های درگیر و نقش سازمان ملل برای ایجاد صلح در این کشور، حمایت می‌کند. عبداللهیان با اشاره به لزوم برقراری هر چه سریع‌تر صلح در افغانستان، اظهار داشت: تشکیل دولت جدید بر اساس انتخابات، ضرورتی اساسی برای حفظ ثبات و امنیت در افغانستان می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: خطراتی ایجاد صلح در افغانستان و منطقه را تهدید می‌کند. تلاش برای بی‌دولت‌سازی کشورهای منطقه، تشکیل دولت‌های ضعیف، نقشه جدید تجزیه کشورها و استفاده ابزاری از تروریسم از جمله خطراتی است که صلح و امنیت پایدار را تهدید می‌کند. عبداللهیان در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های سازمان ملل برای تحقق صلح، اظهار داشت: ما به آمریکا هیچ اعتمادی نداریم و رفتار آنها در مذاکرات موسوم به صلح را توأم با حسن‌نیت نمی‌دانیم.
دستیار ویژه رئیس مجلس با اشاره به این نکته که آمریکا رفتار سازنده‌ای در منطقه و از جمله افغانستان ندارد، تصریح کرد: ما معتقدیم که تا وقتی دولت افغانستان مرکز اصلی مذاکره با همه طرف‌ها نباشد، نتیجه دلخواه حاصل نخواهد شد. عبداللهیان خاطرنشان کرد: توجه به چند نکته مهم به برقراری صلح در کشور افغانستان کمک خواهد کرد از جمله، تمرکز بر قانون اساسی موجود، تلاش برای حفظ ساختار کنونی و تلاش واقعی برای ایجاد یک دولت مستقل و قوی در این کشور که همه اینها با تلاش سازمان ملل و کشورهای منطقه با محوریت دولت افغانستان و مشارکت مردم افغانستان دست‌یافتنی خواهد بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی