[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

مسابقات قرآن قوه‌قضائیه در شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- با برگزاری یک مراسم افتتاحیه، مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن قوه‌قضائیه در شیراز آغاز به کار کرد.
صبح چهارشنبه 9 بهمن، طی مراسمی، مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه‌قضائیه به میزبانی شیراز آغاز به کار کرد.
معاون فرهنگی دادگستری فارس در این مراسم  از مشارکت قریب ۱۲ هزار نفر در سراسر کشور در این دوره از مسابقات خبر داد و گفت: بیش از ۸ هزار نفر در مسابقات کتبی شرکت کردند و برگزیدگان مراحل قبل به این مرحله راه پیدا کردند و حدود ۳۰ نفر در آزمون مفاهیم و همین تعداد برای حفظ موضوعی در این مرحله شرکت می‌کنند.
معصومی لاری اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های این دوره از مسابقات آن است که امسال ملزم کردیم تا تمام برگزیدگان یک مربی داشته‌باشند و از سال آینده اگر تیمی مربی نداشته‌باشد و خود را ارتقا ندهد، از شرکت در مسابقات محروم خواهد ماند زیرا غرض این نیست که صرفاً یک تشریفاتی داشته و مسابقاتی برگزار شود و ما حتماً باید همواره در حال ارتقای سطح برگزاری مسابقات باشیم و این ممکن نیست مگر با کمک همه مربیان.
وی با بیان اینکه سطح مسابقات به حدی رسیده است که باید کم کم به تربیت داوران قرآنی در دستگاه قضایی بپردازیم که از سال آینده انجام خواهیم داد، گفت: برخی از برگزیدگان مسابقات کشوری قرآن از جمله برگزیدگان مسابقات قرآن قوه‌قضائیه بوده‌اند.
در ادامه این مراسم، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت : نخستین وظیفه این است که قرآن با جان ما باید چه کار کند؛ اینکه کسی قرآن بخواند و از بین همین اصوات آن بالاتر نرود، نه به عمق جانش می‌نشیند و جانش را بالا می‌برد، پس اگر این مسیر را طی نکنیم امانت خدا را ضایع کرده‌ایم.
آیت‌الله دژکام با تأکید بر اینکه ما امانت‌دار خداوند در رابطه با قرآن هستیم برای اینکه جان ما در پرتو قرآن رشد کند و اوج بگیرد، گفت: وظیفه دوم این است که قرآن را به سایر امت‌ها برسانیم.
امام جمعه شیراز ادامه داد: این رساندن پیام قرآن به سایر امت‌ها امروز که ما حکومت اسلامی تشکیل داده‌ایم و به فرموده رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، می‌خواهیم زمینه‌ساز ظهور مهدی فاطمه(عج) باشیم، بسیار کار بزرگی است.
آیت‌الله دژکام با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن در دستگاه قضا گفت: مسابقات قرآن باید هر سال رشدی کند این جهت را می‌توان به مرور اضافه کرد، برای اینکه این پیام جهانی شود ضمن اینکه باید بدانیم در مجموعه تخصص خودمان چه کار می‌توانیم برای تحقق این مهم انجام دهیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی