[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

فرماندار آباده: تفاهم‌نامه مرمت قلعه باستانی ایزدخواست آباده به امضا رسید، روزنامه شیراز نوین

تفاهم‌نامه احیا، مرمت، بازسازی و بهره‌برداری از قلعه باستانی ایزدخواست در شهرستان آباده فارس با حضور مسئولان و سرمایه‌گذار بخش خصوصی به امضا رسید.
فرماندار آباده در حاشیه بازدید و امضای این تفاهم‌نامه اعلام کرد:‌ قلعه ایزدخواست می‌تواند به عنوان دروازه اصلی فارس با همت جمعی، حفظ و احیا شود، لازم است طرح جامعی برای جذب گردشگر و توریست در شهرستان آباده تبیین شود. نیک‌مرام با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذار خارجی افزود: این سرمایه‌گذارخارجی قرار است که پس از عقد قرارداد نسبت به مرمت این مجموعه اقدام و از آن برای جذب توریست و گردشگر استفاده کند.
وی افزود: همچنین مرمت کاروانسرای ایزدخواست نیز رو به اتمام است و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
هاله فولادفر مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری فارس، در این رابطه اظهار داشت: حضور بخش خصوصی در شهر باستانی ایزدخواست، منطقه گردشگری خسروشیرین و روستای چنار می‌تواند رونق صنعت گردشگری در استان فارس و شهرستان آباده را به دنبال داشته‌باشد. گفتنی است قلعه ایزدخواست مربوط به دوره ساسانیان در ۷ کیلومتری شمال ایزدخواست و در ۷۵کیلومتری شمال آباده واقع و چهارطاقی درون این قلعه در سال ۱۳۲۷ با شماره ثبت ۳۷۶ به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی