[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

زنجیره تولید در مناطق عشایری به طور کامل انجام شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان امور عشایر ایران تأکید کرد فرایند و دستور‌العمل زنجیره تولید در مناطق عشایری در قبل، حین و بعد از تولید باید به طور کامل انجام شود، متأسفانه در این فرایند بعد از تولید و عرضه تولیدات به بازار مغفول مانده است. قندالی در ویدئو کنفرانس مدیران ستادی و استانی بیان داشت: پروژه‌های‌آبرسانی به عشایر از محل اعتبارات بند «ه» تبصره 4 قانون سنواتی یکساله مربوط به سال 98 است و نباید هیچ پروژه‌ای ‌برای سال آینده باقی بماند.
این مقام مسئول اظهار داشت: پلاک‌کوبی دام و صدور کارت تردد برای عشایر باید با جدیت پیگیری شود تا در کوچ بهاره عشایر با مشکل مواجه نشوند.
مدیر کل امور عشایر فارس در ویدئو کنفرانس مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر ایران با ارائه گزارش عملکرد و پیشرفت فیزیکی طرح‌های‌مهم در حوزه جامعه عشایری فارس با بیان این مطلب افزود از ابتدای سال 24 پروژه تأمین آب شرب بند ه تبصره 4 استان فارس با اعتباری بالغ بر 224875 میلیون ریال مصوب که تاکنون عملیات اجرایی تعداد 16 پروژه با اعتباری  بالغ بر 117525 میلیون ریال در دست اجرا است. 
روح الله بهرامی اظهار داشت: مابقی پروژه‌ها‌ در حال طی انجام مراحل قانونی  انتخاب پیمانکار و یا اصلاح موافقت‌نامه ‌می‌باشد، که با جدیت در دست پیگیری است. 
وی افزود: امسال تسهیلات اختصاص یافته از محل ماده 10 و 12 تشکل‌ها‌و صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری با اعتباری بالغ بر 103200 میلیون ریال مصوب که با جذب 67950 میلیون ریال جذب شده است. 
مدیر کل امور عشایر فارس ادامه داد: امسال همچنین  از محل تسهیلات زنجیره گوشت قرمز با تخصیص بالغ بر 555500  میلیون ریال به عشایر فارس اختصاص یافت که مبلغ 271470 میلیون ریال آن جذب و مابقی اعتبارات تخصیص یافته  نیز در سطح شهرستان‌های فارس با معرفی به بانک در حال جذب است و امیدواریم تا پایان سال 98 تمام اعتبارات جذب شود. 
وی درویدئو کنفرانس مدیران ستادی و استانی سازمان بیان داشت: از ابتدای سال 98 تاکنون بیش از 444 هزار رأس دام سبک عشایری بیمه و بیش از 152 هزار رأس دام پلاک‌کوبی و هویت‌گذاری شده است و این فرایند در مناطق عشایری توسط تشکل‌ها عشایری استان ادامه دارد تا عشایر در کوچ بهاره برای تردد با مشکل مواجه نشوند. 
گفتنی است ویدئو کنفرانس مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر ایران با موضوع وضعیت بررسی تسهیلات، پروژه‌های‌تأمین آب شرب، پلاک‌کوبی و هویت‌گذاری دام روز یکشنبه 6 بهمن‌ماه با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران، معاونان، مدیران ستادی و مدیران کل امور عشایر استان‌های ‌سراسر کشور برگزار شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی