[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

تمهیدات قانونی برای شرکت‌های‌دانش‌بنیان وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

نشست تخصصی مشترک کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی - کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس با موضوع«بررسی چالش‌های‌شرکت‌های‌دانش‌بنیان در حوزه تأمین اجتماعی» با حضور فعالان بخش خصوصی و دولتی این بخش در اتاق بازرگانی فارس بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، علیرضا قدرتی عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی فارس در این نشست تخصصی مشترک گفت: موضوع تأمین اجتماعی یکی از مؤلفه‌های‌مهم و تأثیرگذار در حوزه کسب و کار است و هدف ما در این جلسه شناسایی، عارضه‌یابی و ارائه راهکار برای کاهش مشکلات شرکت‌های‌دانش بنیان استان با تأمین اجتماعی است.
وی افزود: شرکت‌های‌ دانش‌بنیان نسبت به بخش‌های‌دیگر فعالیت‌های‌اقتصادی شرایط ویژه‌ای‌دارند که حمایت‌ها ‌و تشویق‌ها‌ و قوانین در این حوزه نیز باید متفاوت باشد و این درحالی است که قوانین در خصوص این شرکت‌ها‌ باید جنبه حمایت‌کننده و نه تهدیدکننده باشد.
قدرتی اظهارداشت: هم اکنون تمهیدات قانونی شامل معافیت‌ها‌ و مشوق‌هایی از سوی تأمین اجتماعی برای شرکت‌های‌دانش‌بنیان وجود دارد که متأسفانه آگاهی جامعی از این موارد نیست و ما تلاش‌می‌کنیم فضایی فراهم شود تا به نیاز شرکت‌های‌دانش‌بنیان استان پاسخ داده شود.
در این جلسه امید ماهرانی عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش‌بنیان اتاق بازرگانی فارس نیز گفت: قوانین در مباحث مختلف از جمله مالیات و تأمین اجتماعی در خصوص شرکت‌های‌دانش بنیان هموار و جامع نیست و ما مشکلات و معضلات این شرکت‌ها‌را در اتاق بازرگانی فارس و اتاق ایران به صورت ویژ ه دنبال‌می‌کنیم.
وی اضافه کرد: این درحالی است که دولت در حمایت از شرکت‌های‌دانش‌بنیان و فناور بسته حمایتی 110 آیتم را ارائه کرده است اما بخش عمده این حمایت‌ها‌ در عمل محقق نشده است.
وی با بیان اینکه از این بسته 5 آیتم در خصوص مسایل بیمه و تأمین اجتماعی این شرکت‌هاست ادامه داد: اگر به مشکلات شرکت‌های‌ دانش‌بنیان رسیدگی و راهکارهایی برای رفع آنها ارائه نشود شاهد ضرر و زیان زیادی به این شرکت‌ها ‌و فضای اقتصاد کشور خواهیم بود.
ماهرانی با بیان برخی از مشکلات این شرکت‌ها ‌با تأمین اجتماعی عنوان داشت: تعامل سازمان تأمین اجتماعی استان فارس با فعالان اقتصادی از جمله در حوزه شرکت‌های‌ دانش‌بنیان خوب است و تلاش اتاق بازرگانی و سازمان تأمین اجتماعی استان کاهش مشکلات استانی این شرکت‌هاست.
سجادی نماینده سازمان تأمین اجتماعی استان فارس هم در این جلسه گفت: الزام وجود کارگاه، لیست بیمه، پرونده کارگاهی و انجام بازرسی جهت مشمولیت حق بیمه است و پرداخت به عنوان پایه و اساس کار سازمان تأمین اجتماعی است.
وی افزود: عمده مشکلات شرکت‌های‌دانش‌بنیان شامل عدم آشنایی مدیران، الزام و ضرورت برگزاری کلاس‌های آموزشی جهت ارائه دانش و مهارت لازم به مدیران شرکت‌ها است که آشنایی با قوانین و اطلاع از حمایت‌ها‌ و مشوق‌ها‌ برای فعالان شرکت‌های‌دانش‌بنیان ضروری است و‌ می‌تواند تا حدود زیادی مشکلات آنها را کاهش دهد.
سجادی تصریح کرد: ما در سازمان تأمین اجتماعی استان فارس آماده هرگونه همکاری برای آشنایی با قوانین موجود با هدف کاهش مشکلات این بخش در استان هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی