[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

سردار آزمون: اسب‌دوانی بهتر از فوتبال است!، روزنامه شیراز نوین

سردار آزمون در گفت‌وگویی متفاوت با یک رسانه مشهور ورزشی روسیه درباره رقابت‌های اسب‌دوانی و اسبش «سریک» صحبت کرد. سایت Sport24 روسیه گفت‌وگویی متفاوت و جذاب با سردار آزمون، مهاجم تیم زنیت سن‌پترزبورگ انجام داد که در زیر می‌خوانید.
به نظر می‌رسد برای نیم‌فصل دوم خوب آماده نشده‌اید.
پس از یک ماه استراحت و گذراندن زمان کنار خانواده سخت است که بخواهید خیلی زود مهیای تمرین و رقابت شوید. از سویی دیگر اعضای تیم کنار هم جمع می‌شوند و این جنبه مثبت کار است. با گذشت زمان به استرس‌های موجود عادت می‌کنیم و احساس بهتری خواهیم داشت، هر چند نخستین اردو همیشه به خاطر فشار تمرین‌ها سخت‌ترین است. می‌دانیم که این کارهای سخت در طول فصل به ما کمک می‌کند.
در بازی تدارکاتی برابر حریف قطری 3 گل به ثمر رساندید. ارزیابی شما در این مورد چیست؟
خوب بود و همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود. امیدوارم در آینده بهتر شویم و خود را برای دیدارهای باقی‌مانده فصل آماده کنیم.
اواخر سال گذشته زنیت پایان خوبی نداشت و در لیسبون مغلوب بنفیکا شدید و از لیگ قهرمانان اروپا کنار رفتید.
شکست‌ها بخشی از زندگی حرفه‌ای ما هستند و همه به خوبی این را می‌دانیم. هر اتفاقی به ویژه در فوتبال می‌تواند رخ دهد. به خاطر یک بازی نباید ناامید یا خیلی خوشحال شویم. این نکته را باید به صورت روشنی به خاطر بسپاریم.
در دوران استراحت‌ چه کردید؟
خیلی خوب استراحت کردم. بیشتر اوقاتم را با خانواده‌ام در شهرم گذراندم. بنابرین همه چیز عالی بود!
به طور معمول فوتبالیست‌ها در زمستان به اقیانوسیه، نواحی گرم و سواحل می‌روند. شما نیز چنین میلی دارید؟
دوستان خیلی زیادی ندارم، بنابراین وقتی زمان آزاد پیدا می‌کنم می‌خواهم وقتم را با آنها بگذرانم. می‌توانم بگویم که وابسته به آنها هستم و تقریباً تمام دوستانم در شهرم حضور دارند.
زنیت با اختلاف 10 امتیاز نسبت به رقبایش در نیم‌فصل نخست لیگ برتر روسیه وارد تعطیلی زمستانی شد. آیا این اختلاف اطمینان‌بخش است؟
هیچ‌کس در زنیت از این بابت آسوده‌‌خاطر نیست. ما همچنان تشنه پیروزی هستیم. این شامل همه بازیکنانی که در زمین هستند یا روی نیمکت نشسته‌اند، می‌شود. در واقع پیروزی را دوست داریم و این خصیصه مثبت زنیت است.
چرا در لیگ قهرمانان اروپا نسبت به لیگ برتر روسیه عملکرد ضعیف‌تری داشتید؟
نمی‌دانم. ما در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان برای پیروزی برابر بنفیکا به لیسبون رفتیم. شاید دلیل شکستمان دانستن نتیجه در بازی هم‌زمان بود. سخت است توضیح دهم چرا چنین نتیجه‌ای رقم خورد. خیلی استرس داشتیم؛ اما این اتفاق رخ داد.
رقابت‌های فوتبال بهتر است یا اسب‌دوانی؟
قطعاً اسب‌دوانی!
چگونه به این سرگرمی‌ پرداختید؟
برای مردم منطقه ما همیشه اسب در جایگاه نخست قرار دارد. به همین خاطر این مسئله‌ای طبیعی برای من بوده است.
اگر مقایسه‌ای میان فوتبال و اسب‌سواری داشته باشیم، شما برای ۱۸ اسبتان مربی هستید یا رئیس باشگاه؟
رئیس! به طور کلی هرچه در فوتبال مانند روند تمرینی، تغذیه و رژیم در فوتبال وجود دارد در رقابت‌های اسب‌دوانی نیز هست. هزینه‌های آماده‌سازی وجود دارد و افرادی هستند که اسب‌ها را آنالیز می‌کنند. تقریباً تفاوتی میان فوتبال و اسب‌سواری وجود ندارد.
آیا در روند زندگی اسب‌های خود نقش فعالی دارید یا همه چیز را از راه دور کنترل می‌کنید؟
البته اگر نخواهم کنترل کنم همه چیز خیلی زود به هم می‌ریزد. سعی می‌کنم کنترل روزانه‌ داشته باشم. متخصصی در ایران دارم که روزانه همه کارها را نظارت می‌کند و به من اطلاع می‌دهد.
سریک، بهترین اسبتان، همه رقابت‌ها را در ایران پیروز شده. تمایلی ندارید آن را برای رقابت به روسیه بیاورید؟
صادقانه بگویم، فکر نمی‌کنم سریک رقیبی در روسیه داشته باشد. برای اینکه بهتر درک کنید، می‌گویم سریک همانند زنیت است و بقیه لوکوموتیو، اسپارتاک و... هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی