[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: حضور در انتخابات وظیفه است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-  نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با تأکید براینکه معامله قرن در واقع قمار قرن بود، تصریح کرد که ترامپ و ایادی صهیونیستی او در این قمار قطعاً بازنده خواهند بود.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه ۱۱ بهمن شیراز با بیان اینکه معامله موضوعی دو طرفه است که باید در آن تمام منافع هر دو طرف مورد نظر بوده و شرایط مقبول هر دو طرف باشد، موضوع معامله قرن را یک اقدام و قماری خبیثانه دانست و تأکید کرد که ملت مسلمان جهان اجازه چنین اقدامی را به آمریکا و رژیم صهیونیستی نخواهد داد.
او با بیان اینکه رویدادهای اخیر نشان دهنده تزلزل بیشتر جایگاه آمریکا در غرب آسیا است، سقوط هواپیمای حامل سران سیا در افغانستان و راهپیمایی میلیونی مردم عراق با هدف تأکید بر لزوم خروج آمریکا از آن کشور را نشانه‌های این تزلزل جایگاه دانست.
آیت‌الله دژکام همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، حضور گسترده همه مردم در این رویداد را یک وظیفه دانست و خاطرنشان کرد که حضور قوی مردم در انتخابات، تداوم راه انقلاب اسلامی را بار دیگر تضمین خواهد کرد.
امام جمعه شیراز گفت: آنانکه در زمان شهادت شهید سلیمانی به میدان آمدند و اعلام کردند که اجازه پایمال شدن خون آن شهید را نخواهند داد، بدانند که انتخابات عرصه‌ای است که با حضور و مشارکت در آن مانع پایمال شدن خون شهید سلیمانی و دیگر شهدا خواهند شد.
او در عین حال حضور در انتخابات را بسیار با اهمیت دانست و مهم‌تر از آن انتخاب افراد اصلح را مورد تأکید قرار داد و خواستار توجه مردم به این نکته مهم شد که باید در انتخاب خود بسیار دقت کنیم.
امام جمعه شیراز به زلزله هفته اخیر در خان‌زنیان نیز اشاره و با شکرگذاری اینکه این حادثه تلفات جانی به دنبال نداشته است، بر لزوم آمادگی کامل برای شرایط دشوار و حوادث غیرمترقبه و همچنین ایمن‌سازی ساختمان‌ها و اماکن مختلف تأکید کرد.
آیت‌الله دژکام در خطبه اول نماز جمعه شیراز با ادامه مباحث هفته‌های گذشته در خصوص ایمان، یادآور شد که رهبر معظم انقلاب لزوم ترویج ایمان به عنوان یک ارزش معنوی را در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تأکید قرار داده‌اند.
امام جمعه شیراز با اشاره به آیه‌ای از سوره شریفه یونس، در خصوص قوم بنی‌اسرائیل و حضرت موسی(ع)، تأکید کرد که در آن زمان نیز علی‌رغم آنکه مردم فرعون و ظلم و جور او را دیده و حس کرده بودند، در گرویدن به حضرت موسی(ع) و ایمان آوردن به این پیامبر الهی، تردید کردند.
او با اشاره به اینکه امروز هم هستند کسانیکه علی‌رغم اطلاع از ظلم و دشمنی استکبار، در مقاومت مردد هستند، بر لزوم داشتن توکل به خداوند تأکید و خاطرنشان کرد که رکن اول توکل درک این موضوع است که انسان بفهمد مخلوق اگر خداوند نخواهد نه می‌تواند به او ضرری بزند نه سودی برساند.
امام جمعه شیراز با تأکید براینکه دویست سال استعمار از ما بهره برده است، تصریح کرد که امروز ما باید به این درک برسیم که غیر از خداوند هیچ کس قادر نیست چیزی به ما بدهد یا چیزی را از ما بگیرد.
آیت‌الله دژکام داشتن توکل را عامل پیروزی دانست و یادآور شد که با توکل به خداوند مطمئن باشیم که پیروزی نصیب ما خواهد شد.
امام جمعه شیراز با اشاره به قرار داشتن در آستانه دهه فجر و توصیف حضرت امام خمینی(ره) از ملت ایران، گفت: باید بدانیم که هرچه دشمن اختلاف افکنی کند به سود ما است؛ ما بعضاً گلایه‌های‌خیلی سنگینی از هم داریم اما تا زمانی‌که خیانت کسی اثبات نشده اختلاف را به جایی نکشانیم که به صرف دشمن باشد. این یک قاعده کلی محسوب می‌شود که پیامبر هم مد‌نظر داشت.
نماینده ولی‌فقیه در فارس با یادآوری اینکه دشمن به دنبال ایجاد تفرقه است تا از آن سود ببرد، صبر و استقامت و توکل به خداوند را از عوامل مهم پیروزی دانست و بر لزوم پایمردی بر ارزش‌ها‌ تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی