[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

تشکیل خوشه‌های‌فکری دردانشگاه‌ها ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه شیراز: تلاش ما ارائه راهکارهای عالمانه‌ برای حل مسائل کشوراست 
تشکیل خوشه‌های‌فکری دردانشگاه‌ها 

در این خوشه‌ها مسائل بزرگ با حضور اساتید صاحب‌نام بررسی و نتایج آن در اختیار دولت قرار می‌گیرد
 

ایسنا-  رئیس دانشگاه شیراز گفت: علی‌رغم مسائل و مشکلاتی که دانشگاه‌ها با آن مواجه هستند؛ اما تلاش می‌شود که با تمام توان دانشگاهیان برای رفع مسائل مشکلات کشور راهکارهای عالمانه و کارشناسی ارائه کنند.
حمید نادگران پنج‌شنبه ۱۰ بهمن در بیست و ششمین اجلاس روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور که با حضور نمایندگانی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد، گفت: نشست رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور هر دو تا سه ماه در یکی از دانشگاه‌ها برگزار و مسائل کلان آموزش عالی مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.
او افزود: هدف از برگزاری این اجلاس ایجاد وحدت رویه و سیاست‌گذاری کلان دانشگاه‌ها است و خروجی این نشست‌ها در اختیار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار می‌گیرد.
نادگران خاطر نشان کرد: از نتایج اجلاس، تشکیل خوشه‌های فکری در دانشگاه‌های بزرگ کشور بوده و در این خوشه‌ها مسائل بزرگ در حوزه‌های اقتصادی، سرمایه‌های اجتماعی، علوم انسانی و ... با حضور اساتید صاحب‌نام و مبرز مورد بحث و تبادل نظر و نتایج آن در اختیار دولت و دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.
رئیس دانشگاه شیراز ادامه داد: این دانشگاه با حدود ۱۷ هزار دانشجو و نزدیک به ۷۲۰ عضو هیئت علمی جایگاه ویژه‌ای در آموزش عالی کشور دارد. نادگران افزود: انجام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی اثربخش، ارتباط مؤثر با صنعت و جامعه، تشکیل استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نو پای دانشگاهی، نو آوری، کارآفرینی و حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم از رویکردهای اخیر دانشگاه شیراز است و با همین هدف چارت جدید دانشگاه شیراز در حال شکل‌گیری است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی