[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

دانشگاه‌ها آستین بالا ‌می‌زنند ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- رئیس دانشگاه تهران با اشاره به وجود تعامل مناسب دانشگاه‌ها با مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی، ابراز داشت: به دنبال افزایش هر چه بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل چالش‌های فراروی کشور در زمینه‌های مختلف هستیم.
محمود نیلی احمدآبادی روز پنج شنبه ۱۰ بهمن‌ماه در بیست و ششمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های‌بزرگ کشور در دانشگاه شیراز افزود: اجلاس رؤسای دانشگاه‌های ‌بزرگ کشور می‌تواند راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه باشد. 
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه یکی از موفقیت‌های بزرگ جمهوری اسلامی ایران، درخشش دانشگاه‌های کشور در مجامع علمی دنیاست، اظهار داشت: بر همین اساس جایگاه دانشگاه‌های ‌ایران سال به سال در نظام‌های ‌رتبه‌بندی بین‌المللی بهبود و ارتقا ‌می‌یابد.
نیلی احمدآبادی بیان داشت: هم‌اکنون شبکه همکاری علمی دانشگاهیان کشور در سراسر دنیا گسترده شده و از اساتید و دانشجویان فعال، خوش‌فکر و علاقه‌مند به خوبی استقبال می‌شود.
وی ادامه داد: دانشگاه‌ها رسالت بزرگتری برای خود قائل هستند و آن مشارکت در حل مسائل و مشکلات جامعه است.
رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت: هم اکنون حدود ۷۰ درصد انتشارات مقالات علمی معتبر کشور توسط ۱۳ دانشگاه بزرگ صورت‌می‌گیرد و بزرگترین پژوهش‌های‌کاربردی نیز به صورت مشترک در این دانشگاه‌ها ‌اجرا‌ می‌شود.
نیلی احمدآبادی گفت: دانشگاه‌ها ‌مرکز تفکر و تعقل هستند و اجرای سیاست‌های کلان و راهبردهای کشور در حوزه علم و فناوری برعهده دانشگاه‌های‌ بزرگ است.
وی بیان کرد: با همکاری مسئولان اجرایی، صندوقی ایجاد شده که رساله‌ها‌ و پایان‌نامه‌های ‌دانشگاه‌ها ‌بیش از پیش به سوی مسائل و معضلات جامعه سوق داده شود.
رئیس دانشگاه تهران عنوان داشت: ایجاد ساختار فرآیند فعال و سازمان‌یافته بین تقاضای جامعه و توانمندی دانشگاه از جمله مواردی است که در اجلاس رؤسای دانشگاه‌های‌بزرگ کشور مورد تأکید قرار گرفته است.
وی بیان کرد: دانشگاه‌های‌بزرگ کشور به نمایندگی از سایر دانشگاه‌ها ‌اعلام می‌کنند که توان حل مسائل و مشکلات کشور را داریم و با هم‌افزایی ‌می‌توانیم به سوی آینده‌ای‌ روشن گام برداریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی