[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

برای مقابله با حوادث غیرمترقبه باید آماده بود ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-  نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در رأس هیئتی از مسئولان محلی از مناطق زلزله‌زده خان‌‌زنیان بازدید کرد.
دیروز آیت‌الله لطف‌الله دژکام به همراه فرماندار شیراز و مدیرکل هلال‌احمر استان فارس صبح پنجشنبه ۱۰ بهمن از مناطق زلزله‌زده بخش و روستاهای خان‌زنیان، بازدید کرد و در جریان وضعیت ساکنان این منطقه و اقدامات انجام شده قرار گرفت.
در این بازدید تصمیماتی در خصوص خدمات‌رسانی بیشتر به مردم این مناطق اتخاذ شد. آیت‌الله دژکام در جلسه هماهنگی امور مناطق زلزله‌زده که در بخش خان‌زنیان برگزار شد، گفت: در شهر شیراز و حاشیه این شهر نیازمند برپایی کمپ‌ها و اردوگاه‌هایی برای اسکان موقت، آمادگی بحران و امداد و نجات در مواقع ضروری و بحرانی نظیر زلزله هستیم.
امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه در همه امور پیشگیری بهتر از درمان است، اضافه کرد: اگر امروز به فکر پیشگیری از تبعات حوادث غیرمترقبه نباشیم و برای آن تدارک نبینیم، زمانی که با حادثه مواجه می‌شویم نمی‌توانیم حواشی و تبعات آن را مهار کنیم و جان و مال مردم نیز در معرض آسیب قرار خواهد گرفت.
نماینده رهبر معظم انقلاب در استان فارس خاطرنشان کرد: وقوع دو زلزله طی روزهای اخیر در شیراز زنگ خطر و بیدارباشی برای همه مسئولان شهری و استانی است تا خود را برای مقابله با حوادث غیرمترقبه بزرگ آماده کنند.
به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته، ۲ زلزله به قدرت ۵٫۴ و ۵٫۱ ریشتر منطقه خان‌زنیان در ۳۵ کیلومتری شهر شیراز را لرزاند که به گفته مسئولان به برخی خانه‌ها در این منطقه بین ۱۰ تا ۳۰ درصد خسارت وارد کرد.
براثر زمین لرزه اول که با قدرت ۵٫۴ ریشتری بعدازظهر دوشنبه حادث شد، ۳۳ نفر نیز مصدوم شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی